Odmiany rękawic do sportu walki

Koledzy którzy przestawiają się na występy w mieszanych sztukach walki z boksu często mają problem z dopasowaniem rękawic. Bokserskie rękawice są bowiem duże i ciężkie, znacznie bardziej niż nasze rękawice, które mają osłaniać dłonie, ale nie ograniczać ruchów. Kolegom bokserom polecamy więc niemal zawsze większe wersje rękawic, wzorowane na bokserskich właśnie.

Rękawice do sztuk walki

rękawice bokserskie mmaByli bokserzy i sportowcy uprawiający poprzednio dyscypliny walki kontaktowej często nazywani są strikerami, czyli zawodnikami których styl walki obfituje w ciosy pięściami. Dla takich zawodników przeznaczone są specjalne rękawice, które pozornie podobne są do dużych i ciężkich rękawic bokserskich, aczkolwiek odróżniają się od nich znacznie. Rękawice bokserskie MMA są największymi rękawicami w tym sporcie, aczkolwiek nadal pozostają w komfortowym przedziale wagi. Są natomiast grubsze i zapewniają znacznie wyższy poziom amortyzacji dłoni, nawet od faktycznych bokserskich rękawic. Pozwalają także na ograniczone zastosowanie manewrów technicznych, chwytów, oraz rzutów, i umożliwiają stworzenie własnego stylu walki z niewielkimi ograniczeniami, głównie wynikającymi z założenia iż zawodnik używa przede wszystkim ciosów. Istnieje wiele różnych wariantów rękawic dla strikerów oraz zawodników preferujących ciosy ponad manewrami technicznymi.

Mogą one być tylko nieznacznie mniejsze niż rękawice bokserskie, lub być całkowicie od nich odmiennymi, aczkolwiek nadal bardzo dużymi rękawicami ochronnymi na dłonie, często bez palców. Wszystkie odmiany umożliwiają jednak swobodne praktykowanie stylu walki, polegającego na dużej ilości ciosów, i dla osób które przestawiają się na MMA z boksu lub podobnego sportu są one najwygodniejsze i najbardziej komfortowe.