Odmiana truskawek Vibrant

 

Kupując owoce na placach targowych, czy w sklepach spożywczych, możemy znaleźć truskawki różniące się wyglądem, smakiem i kolorem. Ma to związek z odmianą jaką kupujemy, gdyż posiadają nieco inny sposób uprawy.

Pochodzenie truskawek Vibrant?

truskawki vibrantNowa odmiana truskawek Vibrant pochodzi z Wielkiej Brytanii i są one cenione za swój niepowtarzalny smak i aromat. Zostały też wielokrotnie nagrodzone przez konsumentów za wysoką jakość. Jest to truskawka, która wydaje każdego roku podobne ilościowo plony, jeżeli jest właściwie pielęgnowana. Owoce są wyjątkowo słodkie i mają głęboko czerwony kolor. Dzięki połączeniu dwóch rodzajów innych odmian, Vibrant jest wyjątkowo odporna na popularne szkodniki atakujące owoce. Cechą charakterystyczną truskawki Vibrant jest wyjątkowo długi okres zbioru plonów, gdyż sadzonki wielokrotnie kwitną i dają sporo owoców. Czas zbioru przypada na okres od kwietnia do października, a więc pozwala to plantatorom uzyskać dużo większe zyski z uprawy. Sadzonki muszą być wsadzone do ziemi w odstępach kilkunastu centymetrów, aby umożliwić im swobodny rozrost. Truskawki będą duże i smaczne, jeżeli roślina będzie systematycznie przycinana, gdyż wydając dużo pędów, straci możliwość na wydanie dorodnych owoców. Na czas zimy uprawę trzeba zabezpieczyć przed mrozami i można to zrobić przykrywając sadzonki sianem, lub specjalną agrowłókniną. Sprzedaż truskawek każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, gdyż tylko przez krótki czas są one dostępne świeże.

Aby w naturalny sposób zabezpieczyć uprawę truskawek Vibrant przed szkodnikami, wystarczy w pobliżu plantacji posiać specjalne rośliny, które działają jak wabik. Ponadto trzeba je systematycznie nawozić, aby roślina miała z czego czerpać cenne składniki pozwalające na wydanie obfitych plonów.