Nocne skurcze łydek – prawdziwa udręka.

Jest to przypadłość bardzo wielu ludzi. Nieprzyjemny i intensywny skurcz łydki, bardzo bolesny, nierzadko powtarzający się kilkukrotnie w ciągu jednej nocy. Powodów może być kilka, chociaż najbardziej prawdopodobny jest niedobór pierwiastków i mikroelementów.

olimp-chela-mag-skurczDlatego podstawowym sposobem radzenia sobie z tymi problemami jest dobra suplementacja, mająca na celu uzupełnienie niedoboru. Kapsułki zawierają wiele różnych mikro i makroelementów. Jednak, to czego niedobór powoduje największe problemy, to magnez. Nie wystarczy zakupić jakikolwiek magnez w aptece, bowiem skład środka pozwala na bardziej skuteczne działanie w różnych dolegliwościach, oraz substancje pomocnicze, które występują razem z magnezem również mają ogromny wpływ na końcowy efekt.

Dodatkowym problemem z magnezem jest jego trudność wchłaniania. Normalnie, bierzemy go z pożywienia, jednak takie rzeczy jak kawa bardzo skutecznie wypłukują magnez z naszego organizmu. Konieczne jest stosowanie magnezu w postaci, która jest łatwo przyswajalna. Od wielu lat nad tym problemem głowią się naukowcy i medycy, a najnowszą i najskuteczniejszą formą magnezu jest ta znajdująca się w produkcie Olimp chela mag skurcz. Problemy ze skurczami w nocy można dość łatwo rozwiązać poprzez magnez oraz ograniczenie kawy. Nie są to jedyne powody, z których wynikają skurcze mięśni łydek.

Jeśli suplementacja nie jest w stanie pomóc, konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem i dokładne ustalenie problemu, by móc rozpocząć bardziej skuteczne leczenie.