Nefryt ukryty w łóżku do masażu

 

Od dłuższego już czasu pracuję jako fizjoterapeuta i zawsze interesowały mnie nowości, związane z szeroko pojętym zdrowiem psychofizycznym. Obecnie, powstaje ogromna ilość urządzeń i terapii, które mają pozytywnie wpływać na nasz stan zdrowia.

Czy warto inwestować w łóżko nefrytowe?

łóżka nefrytoweZajmując się fizjoterapią, moim częstym zajęciem jest wykonywanie rożnego rodzaju masaży. Masaż jest bardzo skuteczną metodą, która nie tylko pozytywnie oddziałuje na nasz układ nerwowo-mięśniowy, ale również redukuje stres, który jest przyczyną wielu dolegliwość. Szukając nowości, natrafiłem na bardzo ciekawy produkt wspomagający kręgosłup – łóżka nefrytowe. Okazuje się, ze nefryt był wykorzystywany już w czasach starożytnych i leczono nim różne dolegliwość. Przebadany przez naukowców, został zaakceptowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Po podgrzaniu nefryt emituje długie fale czerwone, które wnikają w ludzką skórę na głębokość 4 do 5 cm zwiększając ilość czerwonych i białych ciałek krwi, a co za tym idzie polepsza krążenie. Jeśli chodzi o łóżka nefrytowe, to ukryte w nich kamienie po podgrzaniu delikatnie masują pacjenta ( w zależności od potrzeb intensywność może być regulowana) Terapia łączy w sobie cztery elementy lecznicze: masaż, chiropraktyka, akupresura oraz termopunktura. Wszystkie te czynniki sprzyjają samoregeneracji, a to z kolei wpływa na wzmacnianie odporności i oczyszczenie organizmu. Naukowcy również potwierdzają wpływ na regulację ciśnienia i obniżenie cholesterolu. Łóżko nefrytowe staję się więc, ważnym elementem terapii przyśpieszającym powrót do całkowitego zdrowia.

W zależności od potrzeb pacjenta, można zastosować kilka programów, od tych relaksujących aż po konkretne zabiegi lecznicze. Pozostaje tylko pytanie czy warto inwestować w zakup łóżka, czy po prostu korzystać z salonów spa?