Najlepsze pościele dla dzieci

Kompletując wyprawkę dla swojego jeszcze nienarodzonego dziecka musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim najważniejsze z łóżeczko wraz z pościelą. Potem musimy zabezpieczyć wózek, Ubranka oraz środki do pielęgnacji noworodka. Wszystkie te rzeczy kupuje albo nowe albo mamy po starszym rodzeństwie. Zdecydowanie łóżeczko warto zostawić dla kolejnych dzieci.

Piękna i wygodna pościel niemowlęca

pościel do łóżeczka dla niemowlątZdecydowanie pościel do łóżeczka dla niemowląt musi być wykonana z najlepszej bawełny. Taką można prać w temperaturze nawet 60° oraz prasować. Te dwie czynności trzeba wykonywać bardzo często zwłaszcza przy noworodku. Dla dziewczynek najczęściej kupujemy pościel w kolorze różowym lub w dziewczynce wzory. Natomiast dla chłopców jest to pościel niebieska lub zielona i oczywiście we wzory typowo chłopięce. Do łóżeczka niemowlęcego pasuje pościel o wymiarach 60×120 cm. Jest to klasyczny wymiar pościeli niemowlęcej. Do łóżeczka dokupuję się także ochraniacz na szczebelki oraz ochronną matę na materac. W wielu sklepach można wybrać także wkład do pościeli. Może być on cienki przeznaczony na okres wiosenny i letni. Może być również wkład grubsze. Taki idealnie sprawdzi się podczas nocy jesiennych i zimowych. Bez względu na grubość kołdry lubię wkładu musimy pamiętać, że dziecka nie wolno przegrzać. Jego delikatna skóra zdecydowanie bardziej woli chłód niż przegrzanie.

Każdy nowy rodzic dba by jego dziecko miało wszystko co najlepsze. Kupujemy mu piękne ubranka oraz inne przydatne rzeczy. Bardzo nowoczesne w ostatnim czasie stały się białe łóżeczko w stylu skandynawskim za piękniejsze pościele w pastelowych kolorach. Dla małych dzieci zdecydowanie przydadzą się przynajmniej dwa komplety pościeli na zmianę, ponieważ małe dziecko często ulewa.