Najlepsze nitownice na rynku

 

Podczas procesów związanych z produkcją różnych urządzeń często zachodzi konieczność połączenia ze sobą dwóch elementów. Przez długie lata przyzwyczailiśmy się do tego że najlepszą metodą łączenia metali jest spawanie. Jednak są takie sytuacje, że musimy połączyć ze sobą metal z niemetalem. W takiej sytuacji spawanie nie będzie efektywne a na ratunek może przyjść nam nitownica.

Szybkie łączenie blach nitami

nitownica elektrycznaŁączenie dwóch elementów za pomocą nitów było popularne już wiele lat temu. Słynna paryska wieżą Eiffla, która powstała przecież bardzo dawno temu została stworzona głównie dzięki nitom. Jej poszczególne elementy były ze sobą łączone właśnie za pośrednictwem solidnych nitów ze stali. Obecnie nitowanie jest również procesem niezwykle popularnym. Do nitowania używa się obecnie jednak nieco bardziej nowoczesnych metod niż miało to miejsce przy budowie wspomnianej wieży. Jednym z najlepszych urządzeń stosowanych do łączenia elementów za pośrednictwem nitów jest nitownica elektryczna. W tym przypadku nie musimy używać siły bowiem nity są wbijane poprzez siłowniki zasilane prądem. Oprócz tego rodzaju nitownic znaleźć możemy również nitownice pneumatyczne, w których to źródłem zasilania są kompresory powietrza. Zarówno jeden jak i drugi rodzaj nitownic jest bardzo często wykorzystywany w przemyśle. Ciężko wyobrazić sobie obecnie procesy produkcji urządzeń AGD bez nitownic. Obudowa pralek, zmywarek czy innego sprzętu tego typu powstaje właśnie dzięki nitowaniu.

W wielu sytuacjach spawanie jest niemożliwe lub jest to sposób niepraktyczny albo też z różnych powodów nieopłacalny. Nity są stosunkowo tanie a łączenie elementów za ich pośrednictwem jest bardzo solidne. W sprzedaży obecnie spotkać Państwo mogą dodatkowo nity zrywalne oraz absolutny hit ostatnich lat czyli nitonakrętki.