Małe wywrotki na każdą okazję

Prewożenie materiałów sypkich może odbywać się na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest nasypanie towaru do worków, które w następnej kolejności można usadowić w przestrzeni ładunkowej pojazdu, a innym okazuje się skorzystanie z tak zwanych wywrotek. Oczywiście nie zawsze trzeba korzystać z ogromnych samochodów ciężarowych, więc dostępne są także ich nieco mniejsze alternatywy.

Polecane przyczepy wywrotki

małe przyczepy wywrotkiDzięki małym wywrotkom, które stanowią przyczepę z odpowiednio przystosowaną powierzchnią ładunkową, istnieje możliwość przewożenia różnego rodzaju sypkich materiałów. Może to być między innymi żwir, piasek, a nawet sól drogowa czy kamienie. Zaletą wyposażenia, jakim są małe przyczepy wywrotki, jest możliwość podłączenia zarówno do samochodów dostawczych, jak i osobowych. Warto jednak zauważyć, że przyczepy muszą spełniać należyte normy. Wśród nich należy na przykład wymienić zastosowanie odpowiedniej ilości i samej wielkości lamp, podświetlenie tablicy rejestracyjnej, ale też działającej wtyczki, która po podłączeniu do przewodu w samochodzie ma za zadanie dostarczać prąd do przyczepy. Niekiedy wcześniej wspomniane przyczepy mają również tak zwany kiper, czyli przestrzeń ładunkową do materiałów sypkich wyposażony w automatykę. Dzięki temu zsyp odbywa się poprzez przechylenie wywrotki bez konieczności ręcznego zdejmowania przewożonego towaru.

Dzięki wysokojakościowym przyczepą-wywrotką przewożenie sypkich materiałów staje się wyjątkowo proste. Wystarczy je podłączyć do samohcodu – nawet i osobowego – nasypać do nich preferowany ładunek i można wyruszać w drogę. należy jednak pamiętać o tym, by charakteryzowały się odpowiednim wyposażeniem i ogólną sprawnością techniczną  tak, aby w przypadku kontroli policja nie zatrzymała dowodu rejestracyjnego.