Listwa maskująca wokół okna

Planując wielkie zmiany, które chcemy wprowadzić, w naszym domu muszą być przemyślane, szczególnie w przypadku, gdy planujemy zmiany, które będą wiązać się z wielkimi kosztami, a także pracami, które będą potrzebowały do zrealizowania np. odpowiedniej pogody, w przypadku zmiany elewacji, albo przy zmianie dachu, gdzie musimy zaplanować wszystkie etapy, tak aby wykonać to szybko i bez większych przygód.

Listwa przyokienna podczas zmiany elewacji

listwy przyokiennePlanując zmianę elewacji, mamy do wyboru trzy metody, które pozwalają nam na poprawę estetyczności naszego domu. Najbardziej popularną metodą elewacji, jest ocieplanie domu styropianem, na który nakładana jest warstwa kleju, a w nią wtapiana siatka i nakładana druga warstwa kleju, po czym nanosimy i zacieramy masę typu baranek. Natomiast, jest to metoda, która pozwala na osiągnięcie pięknego wyglądu, jednak należy pamiętać o tym, że z biegiem czasu barwa może wyblaknąć pod wpływem słońca, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest deska elewacyjna, z tradycyjnego drewna, która nada charakterystycznego wyglądu naszemu domu. Jednak, aby osiągnąć oczekiwany efekt, należy zastosować listwy przyokienne które pozwolą na zamaskowaniu łączenia dwóch desek elewacyjnych. Jednak warto zastosować deskę o innej barwie, najlepiej jaśniejszej, dzięki czemu poprzez małe detale możemy osiągnąć efekt, którego nawet się nie oczekiwaliśmy. Na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów listę, które powinniśmy indywidualnie dobrać do materiału, z którego wykonana, jest elewacja. Jednak najbardziej popularnym materiałem, z jakiego wykonane są listwy, jest drewno sosnowe. Jego największą zaletą, jest to że nawet bez malowania uzyskujemy piękny naturalny kolor, który zachwyca i komponuje się z całą resztą. Jednak należy nałożyć warstwę ochronną, czyli lakier bezbarwny, aby zachować piękny i naturalny kształt. 

Odpowiednio wykonana elewacja, posłuży nam przez kilka dobrych lat, a dzięki temu pieniądze, które zainwestujemy, w jej wykonanie, zwrócą nam się w postaci zmniejszenia kosztów ogrzewania, dzięki zastosowaniu wełny do ocieplenia domu, która znajdzie się pod deską elewacyjną. Dodatkowo odpowiedni kolor elewacji, pozwoli na stworzenie domu, którego nie jedna osoba nam zazdrości.