Lekarz zalecił mi trening personalny

Od jakiegoś czasu miałam problemy z górnym odcinkiem kręgosłupa i z ramionami. Pracuję w biurze, więc nie jest to praca fizyczna, jednak od pracy na komputerze moje ręce się osłabiły. Często bolały mnie ramiona i kark, czułam się zesztywniała i musiałam się wygrzewać, żeby trochę rozluźnić mięśnie. W końcu udałam się do rehabilitanta, żeby coś mi doradził.

Trening personalny na wzmocnienie ramion

trener personalny warszawaMoje domowe ćwiczenia i metody przestały już być skuteczne, więc to było jedyne rozwiązanie. Rehabilitant najpierw mnie obejrzał i sprawdził w czym problem. Powiedział, że pewnie mi się mięśnie ,,blokują” i stąd ten ból w jednym miejscu. Od pracy na komputerze właśnie ręce najszybciej się męczą, bo są stale w tej samej pozycji, a siedzenie przez osiem godzin też źle wpływa na kręgosłup. Jako że pracy nie zamierzałam zmienić to postanowiłam pójść za jego przykładem i zacząć ćwiczyć. On dał mi zestaw ćwiczeń ale zalecił zapisanie się na siłownię, żeby nie tylko rozciągać i rozluźniać mięśnie, ale też je wzmacniać. Dzięki treningom siłowym moje ręce i mięsnie w okolicach kręgosłupa będą wzmocnione. Zdecydowałam się na trening personalny, ponieważ wtedy trener dobierze ćwiczenia pod moim kątem. Jeśli będzie wiedział na czym mi najbardziej zależy i co mi zalecił lekarz to przygotuje plan treningowy, mający zrealizować moje cele. Dzięki temu nie traciłam czasu na zbędne czy nawet szkodliwe ćwiczenia, a skupiałam się na wzmacnianiu organizmu, szczególnie mięśni ramion.

Nie było to łatwe, ale po jakimś czasie zauważyłam znaczną poprawę. Mój kark już nie był taki sztywny, a ręce mi nie omdlewały podczas pracy. Na pewno praca biurowa też nie jest zdrowa, ale przynajmniej wiem teraz jak walczyć z jej konsekwencjami. Mam nadzieję, że teraz będzie tylko lepiej.

Więcej znajdziesz na trenerzywarszawa.pl