LED-owe źródła światła w przemyśle

Coraz częściej podczas modernizacji zakładów przemysłowych dochodzi do wymiany oświetlenia. Ma to na celu nie tylko poprawę komfortu pracy osób zatrudnionych lecz również zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Dotychczasowe rozwiązania bazują bowiem przeważnie na tradycyjnych źródłach żarnikowych lub lampach wyładowczych, które pobierają sporo energii. W określonych przypadkach może być to traktowane jaki niezbyt nowoczesne podejście.

Montaż natynkowy lamp magazynowych

natynkowa lampa led do magazynuNa rynku dostępne są już bardziej ekonomiczne oraz co najważniejsze ekologiczne rozwiązania, które bazują na diodach elektroluminescencyjnych. Dzięki temu możliwe jest znaczne ograniczenie potrzebnej mocy jak i również zwiększenie trwałości całej konstrukcji. Diody LED cechuje bowiem bardzo duża niezawodność. Warto wspomnieć, że jednym z najczęściej wykorzystywanych rozwiązań jest natynkowa lampa led do magazynu, która zapewnia wymagane natężenie oświetlenia na powierzchni roboczej. Podczas wyboru odpowiedniego rozwiązania, które będzie dopasowane do potrzeb szczególną uwagę należy zwrócić między innymi na temperaturę barwową źródła światła jak i również na jego współczynnik oddawania barw. Te parametry są bardzo ważne z punktu widzenia osób zatrudnionych na obiekcie, które wykonują swoje zadania. Źródła powinny być tak dobrane żeby nie utrudniały wykonywanej czynności. Z punktu widzenia bezpieczeństwa należy zapewnić odpowiedni poziom natężenia oświetlenia na powierzchni roboczej.

Warto wspomnieć, że lampy montowane w magazynach powinny cechować się również dużą wytrzymałością na uderzenia czy wysokim stopniem ochrony IP. Ten drugi współczynnik określa szczelność obudowy przed wnikaniem ciał stałych czy wody. Dla przemysłu powinien być on możliwie jak najwyższy. Warto wspomnieć, że wyżej opisane rozwiązania bez przeszkód zakupić można zarówno w punktach stacjonarnych jak i również przez Internet. Dostępne są również odmiany do montażu na zewnątrz budynków.