Łatwe nadanie przesyłki

Duży popyt na usługi kurierskie jest wynikiem rosnącej sprzedaży w sklepach internetowych, ponieważ to one nadają najwięcej paczek. Jednakże również klientami firm kurierskich mogą być i są osoby indywidualne, które dla własnych potrzeb nadają przesyłki. 

Która firma udostępnia przesyłki za pobraniem?

dpd paczka za pobraniemNadanie przesyłki wcale skomplikowane nie jest, tym bardziej, że można to zrobić za pośrednictwem różnych firm. Klienci mają do wyboru standardową pocztę lub usługi kurierskie, które w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. W związku z dużym zainteresowaniem, firmy kurierskie zaczęły dość mocno ze sobą konkurować, co z kolei odbiło się na cenach paczek. Dzięki temu są one wyjątkowo atrakcyjne dla klientów, którzy coraz chętniej z nich korzystają. Jeżeli chodzi o nadanie w firmie dpd paczka za pobraniem kosztuje od od osiemnastu do dwudziestu pięciu złotych. Ostateczna cena zawsze zależy od zmiennych parametrów, do których zalicza się waga przesyłki oraz jej wymiary. Im jest ona większa i cięższa, tym wyższa cena. Warto zauważyć, że paczkę można nadać na dwa sposoby, jako zwykłą przedpłatową lub jako pobraniową, czyli płatną przez adresata w momencie odbioru paczki. Jednakże trzeba wiedzieć, że przesyłki pobraniowe są nieco droższe od zwykłych, a opłata za nie wpływa na konto nadawcy dopiero po kilku dniach od odbioru. Za pośrednictwem strony internetowej dpd, można w kilka chwil nadać dowolna ilość przesyłek bez wychodzenia z domu, a do tego wybrać opcję odbioru paczek od nadawcy.

Przy niewielkiej ilości przesyłek, które ma odebrać od nadawcy kurier, przeważnie jest naliczana opłata, wynosząca kilkanaście złotych. W przeciwnym wypadku płacimy tyko za przesyłkę, którą musimy samodzielnie dostarczyć do punktu nadawczego.