Kwestie prawne dotyczące sejfu na broń

Wszystkie stany Australii wymagają, aby broń palna była zamknięta w stalowych szafach lub sejfach, chociaż niektóre drewniane sejfy są dozwolone dla broni kategorii A i B we wszystkich stanach, z wyjątkiem Australii Zachodniej. W większości stanów prawo stanowi, że amunicja musi być przechowywana albo w oddzielnym sejfie, albo w oddzielnej zamkniętej części sejfu.

Wymogi prawne dotyczące sejfów na broń

sejfy na broń klasa s1Wymogiem prawnym jest, aby sejf był przykręcony do ściany lub podłogi (z wyjątkami w większości stanów dla sejfów o masie większej niż 150 kilogramów). Ponadto, w Australii Zachodniej wymogiem są również podwójne zamki w sejfach, jeśli krawędź wahadłowa drzwi jest większa niż 500 mm i mniejsza niż 1500 mm. Dodatkowe zamki są wymagane w przypadku sejfów o krawędzi wahadłowej większej niż 1500 mm (są to m.in. sejfy na broń klasa s1). Policja może przeprowadzić inspekcję magazynu przed wydaniem licencji i będzie przeprowadzać wyrywkowe kontrole w celu zapewnienia, że przepisy są przestrzegane. Australijskie Stowarzyszenie Strzelców Sportowych popiera tę politykę w kampanii „Zabezpiecz swoją broń, zabezpiecz swój sport”, aby zwiększyć bezpieczeństwo broni palnej i zapobiec kradzieży. Wymagania dotyczące transportu broni palnej w pojazdach są różne w różnych stanach. Większość wymaga, aby nie była ona łatwo dostępna dla osoby nieupoważnionej. Broń palna musi być rozładowana, a amunicja przewożona w innej części samochodu.

W Irlandii każda osoba odnawiająca lub ubiegająca się o pozwolenie na broń musi mieć w swoim domu zainstalowany sejf na broń. Zostało to wprowadzone na mocy Firearms (Secure Accommodation) Regulations 2009. Sejfy muszą być przetestowane zgodnie z brytyjską normą BS7558. Dodatkowe wymagania, w tym monitorowane alarmy, są konieczne dla osób posiadających więcej niż 3 sztuki broni.