Kupno bambusowych pieluch wielorazowych

Moja przyjaciółka niedawno urodziła dziecko. Wybierałam się właśnie w odwiedziny do niej i jej nowonarodzonego dziecka. Chciałam jej kupić coś w prezencie i pomyślałam od razu o pampersach. Zadzwoniłam do niej i zapytałam się jakich używa. Dowiedziałam się, że korzysta ona z bambusowych pieluszek wielorazowych. Zdecydowałam się więc zakupić jej kilka takich pieluch w zapasie.

Zalety bambusowych pieluszek wielorazowych

bambusowe pieluszki wielorazoweKiedy ja miałam dzieci w jej wieku, nie korzystałam z tego typu pieluszek, dlatego nie miałam pojęcia, jakie powinnam wybrać. Udałam się do małego sklepu osiedlowego z artykułami dla niemowląt i małych dzieci i poprosiłam sprzedawczynie o bambusowe pieluszki wielorazowe. Od razu pokazała mi kilka tego typu produktów. Szczególnie polecała mi jedne, które wykonane były z miękkiego i hipoalergicznego materiału. W ich środku znajdowała się wkładka, którą można było prać w wysokich temperaturach. Dowiedziałam się, że w ostatnich czasach są to najbardziej popularne pieluszki dla dzieci. Przede wszystkim dlatego, że są w pełni bezpieczne nawet dla noworodków i dzieci z wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą. Poza tym jest to najtańsze rozwiązanie jeśli chodzi o przewijanie dzieci, ponieważ kilka pieluch powinno spokojnie wystarczy na pierwsze miesiące życia dziecka. Wszystko dlatego, że są one nieprzemakalne i jeden wkład wystarcza dziecku nawet na kilka godzin.

Dzięki temu nie trzeba również co godzinę wstawać w nocy do dziecka, które ma mokrą pieluszkę. Takie pieluszki bambusowe posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne, dlatego nie wywołują infekcji dróg moczowych u dziecka. A w dodatku są one stosunkowo tanie. Teraz już wiem, dlaczego tak wiele młodych mam decyduje się na stosowanie pieluch wielorazowych u swoich dzieci.