Najgorszą rzeczą, jaka może przytrafić się operatorowi maszyny, jest jej awaria w trakcie końcowego etapu pracy. W takiej sytuacji trzeba jak najszybciej zawitać do serwisu, w którym specjaliści będą w stanie naprawić naszą maszynę, niezależnie od tego, co to za sprzęt. Dowiedzmy się, które elementy psują się najczęściej i co z nimi zrobić.
Jak się naprawia zepsute rozdzielacze hydrauliczne?
Do elementów
, które często wymagają naprawy zaliczyć można na przykład rozdzielacz hydrauliczny. Może być wiele przyczyn awarii tego urządzenia, od źle dobranego, zbyt gęstego oleju, po bardzo duży wiek urządzenia i związany z nim poziom eksploatacji, który też potrafi zmęczyć materiał. W sytuacji, gdy rozdzielacz przestaje pracować, sterowanie maszyną oraz praca pompy staje się niemożliwe. To własnie w tym komponencie olej hydrauliczny przekazywany jest do siłowników lub zbiornika, zależnie od tego, jakie jest położenie specjalnego suwaka. Możemy mieć też do czynienia z innymi rodzajami rozdzielaczy hydraulicznych, jednak praca ich wszystkich polega na tym samym. Przeprowadzona sprawnie naprawa rozdzielacza hydraulicznego pozwoli nam szybko ponownie korzystać z naszej maszyny. W rozdzielaczu można sterować położeniem wielu siłowników jednocześnie, jeżeli tylko jest to odpowiednio zaawansowany model. Odkrycie to pozwoliło korzystać z jednej pompy dla wielu różnych układów.
Im szybciej będziemy w stanie poradzić sobie z naszymi wyzwaniami technologicznymi oraz naprawą uszkodzonych komponentów, tym lepiej dla nas. Uda się nam też w bardzo dobry sposób rozwiązać liczne zagadnienia związane z terminem odbioru budowy. Przestój spowodowany maszynami i ich awariami to dla wykonawców inwestycji bardzo duże straty, szczególnie, gdy inne działy muszą czekać.