Korzystamy z komory hiperbarycznej

Zanim zacznie się porównywać ceny komór hiperbarycznych, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób stosuje się terapię hiperbaryczną oraz jaką komorę należy wybrać, aby terapia była komfortowa. W celach komercyjnych są produkowane komory twarde, których ciśnienie pracy przewyższa wartość 1,4ATA. Jakie cechy powinny wyróżniać dobrą komorę hiperbaryczną? I jakie aspekty są ważne na etapie takiego zakupu?

Wybór odpowiedniej komory hiperbarycznej

komory hiperbaryczne cenyKomora hiperbaryczna wyprodukowana do celów komercyjnych powinna wyróżniać się wysoką jakością. Przekłada się to zarówno na bezpieczeństwo klientów, skuteczność prowadzonej terapii, jak i niezawodność działania. Za najważniejsze parametry z punktu widzenia skuteczności uznaje się stężenie tlenu oraz ciśnienie pracy samej komory. Jeżeli zainteresowały nas komory hiperbaryczne ceny są na zróżnicowanym poziomie. Na początku warto ustalić, jakie przeznaczenie będzie miała komora hiperbaryczna. Jest to i tyle ważne, że będzie wpływało na to, jaką komorę powinniśmy wybrać. Dostępne są zarówno modele do domu, do gabinetów (które będą eksploatowane na wysokim poziomie), jak i do klinik medycznych czy szpitali (posiadające specjalny certyfikat medyczny). Są także dodatkowe kryteria, które warto przeanalizować dokładniej i wziąć pod uwagę w czasie zakupu.

W czasie poszukiwania odpowiedniej komory hiperbarycznej warto zapytać dostawcę o certyfikaty koncentratorów, a także warunki gwarancji, koszty serwisu czy możliwość odbycia szkolenia z obsługi czy nawet terapii hiperbarycznej. Ważne jest także miejsce pochodzenia takiego urządzenia, czyli miejsce wyprodukowania i warunki w jakich powstawało. Klientów interesuje także zakres wsparcia posprzedażowego i czy jest ono płatne.