Korona zębowa jako sposób na złamany lub przebarwiony ząb

 

Zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do zniszczenia zębów. Zęby niszczone są przez próchnicę, może dojść do ich uszkodzenia w trakcie leczenia kanałowego. Ponadto może dochodzić do uszkodzenia zębów w trakcie wypadków komunikacyjnych i nie tylko.

Poprawianie kształtu zęba za pomocą koron zębowych

korony zębowe olsztynTo właśnie wtedy stosowane są korony zębowe. Równie dobrze takie korony można umieszczać na specjalnych implantach. Jest to częste rozwiązanie w przypadku odtwarzania brakujących zębów. Implanty to nic innego jak sztuczne korzenie zębowe. Są one mocowane za pomocą różnych metod i nigdy nie można rozróżnić implantów od naturalnych zębów. Techniki dentystyczne są dziś tak bardzo zaawansowane, że dla każdej osoby można stworzyć dopasowaną kolorystycznie koronę zębową. Takie korony zębowe olsztyn wykonuje protetyk, czyli specjalista stomatologii. Bardzo często korony zębowe kojarzone są z czapeczkami albo nakładkami, które po prostu nakłada się na ząb. Za pomocą koron zębowych można odbudować zniszczone zęby. Zawsze może przecież dojść do załamania zęba, jego wypadnięcia, pojawienia się przebarwienia na zębie (w wyniku długotrwałego zażywania antybiotyków i nie tylko). Zadaniem koron zębowych jest poprawienie kształtu zęba. Ważne jest również poprawne ułożenie korony zębowej. Koronę dobiera się też pod względem kolorystycznym. Nie można ona odstawać od innych zębów. Jeśli zęby są bardzo białe, również korona taka będzie.

W przypadku pożółkniętych zębów korona zostanie wykonana w tym samym kolorze, by była nie do odróżnienia od naturalnych zębów znajdujących się w jamie ustnej. Korony zębowe można zakładać również w postaci mostów, jeśli braki w uzębieniu dotyczą nie jednego, ale kilku zębów znajdujących się np. obok siebie. Korony wykonywane są z wielu materiałów o różnych cenach.