koperta c6

Koperta C6 i dekoracje na przestawienie

W mojej szkole niedawno odbywało się przedstawienie wystawiane przez uczniów, konkretnie przez kółko teatralne. Ja do niego nie należę, jednak moje kółko plastyczne miało być odpowiedzialne za dekoracje do wspomnianego przestawienia. Bardzo się cieszyłam za taką możliwość, bo lubię takie wyzwania.

Koperta C6 nieprzydatna

koperta c6Najpierw zajęliśmy się projektowaniem. Musieliśmy zrobić scenerię naturalną, czyli góry, morze, tereny leśne, konieczny był też zamek. Wszystko wiadomo, ze będzie umowne, ale musi być wiadomo co jest czym. Z tym akurat nie mieliśmy problemu. Kłopoty pojawiły się, gdy przyszło do realizacji naszego projektu. Sklejanie kilku kartek nie było dobrym pomysłem, bo będzie widać łączenia. Przydatny był zatem nam papier do plotera. Jest on bardzo duży, więc nadawał się idealnie. Poza tym na ploterze moglibyśmy wydrukować co nieco, bo zwykła drukarka sobie z tym nie poradzi. Pozostała kwestia dekoracji przestrzennych. Ich nie wydrukujemy, a potrzebujemy trochę sprzętów. Na szczęście okazało się, ze możemy pewne dekoracje wypożyczyć z lokalnego teatru. Kilka sprzętów w zupełności nam wystarczyło. Przydały się nam również koperty bąbelkowe. Nadawały się one do wykonania kilku rzeczy, by były z kartki, które można pomalować, ale przez folię bąbelkową można było je łatwiej wypchać. Zwykła koperta c6 by się nie sprawdziła.

Potem poszło już nam łatwo. Kostiumy były robione przez wszystkich z naszych ubrań, tylko odpowiednio przygotowane, były też kapelusze czy inne dodatki. Dzięki temu nasze przedstawienie bardzo się udało i wszystko poszło po naszej myśli.