Konstrukcja pistoletów do malowania proszkowego

Najważniejszym elementem wyposażenia sprzętu do malowania proszkowego są pistolety i aplikatory. To one nanoszą farbę na powierzchnię i nadają jej nowy wygląd. Aby jak najskuteczniej wykonywać zamówione przez klientów prace wykończeniowe, należy zaopatrzyć się w jak najlepszy pistolet do malowania proszkowego, który jak najdokładniej pomaluje każdy stalowy czy ocynkowany przedmiot.

Jak działa pistolet do malowania proszkowego?

pistolety do malowania proszkowegoProces elektrostatycznego nakładania farby na powierzchnie stalowe i ocynkowane, to właśnie malowanie proszkowe, które ręcznie odbywa się za pomocą pistoletu i aplikatora. Wykończoną powierzchnię opala się w piecu lakierniczym dla utrwalenia, jednak najpierw musi ona zostać dokładnie pomalowana na wybrane przez klienta kolory. Jak działają pistolety do malowania proszkowego? Stosuje się w nich oczywiście farbę w formie proszku, która doprowadzana jest przez komorę mieszającą do rurki ładującej. Tam proszek jest wprawiany w ruch, wiruje i przyspiesza przy użyciu sprężonego powietrza. W wyniku tarcia przy przechodzeniu przez rurkę ładującą, proszek otrzymuje ładunek elektryczny, który umożliwia mu przyklejenie się do powierzchni, na którą zostanie wystrzelony. Powierzchnia jest uziemiona w kabinie lakierniczej, dzięki czemu proszek trwale się przytwierdza. Po opaleniu go w piecu do polimeryzacji, otrzymuje się gotowy produkt. spełniający wszystkie wymogi klienta.

Powierzchnia po malowaniu proszkowym powinna być odporna na zrywanie i złuszczanie. Zastosowanie odpowiednich sprzętów przez lakiernika umożliwia oferowanie klientom produktów o jak najwyższej jakości, które zachowają te parametry przez długi czas. Doświadczenie i dobry sprzęt to podstawa w tej branży, aby zdobyć dużą ilość zadowolonych klientów.