Kiedy warto urządzić wesele w hotelu?

Kiedy emocje po zaręczynach opadną, pora zabrać się za organizację wesela. Niewiele par ma upatrzoną od miesięcy salę bankietową. A jeśli zależy wam na czasie i nie chcecie czekać trzech lat na wolny termin w popularnych salach weselnych, warto zapoznać się z ofertą bankietową okolicznych hoteli. Zwłaszcza jeśli większość gości przyjedzie z odległych miejscowości.

Organizacja wesela w Gdańsku

wesela GdańskWiele nadmorskich hoteli jest nastawionych na organizację przyjęć. Zwykle nawet obszerne restauracje w takich obiektach są w stanie obsłużyć nieco mniejszą liczbę gości niż wielkie sale bankietowe, ale przecież nie każdy musi mieć wielkie, polskie wesele. Czasem skromniejsze przyjęcia są w stanie zapewnić zacznie lepszą zabawę niż wielkie bale. Zresztą od lat obserwujemy trend, który sprawia, że liczba gości weselnych jest ograniczana przez młodą parę do najbliższych. Dla osób, którzy zastanawiają się nad organizacją wesela Gdańsk jest prawdziwą mekką dla przyszłych nowożeńców. Liczne hotele i pensjonaty w niedużym oddaleniu od siebie sprawdzą się w rozlokowaniu gości zjeżdżających z innych miast, by uczestniczyć w waszym wielkim dniu. Gdańskie hotele mają też dużą przewagę w postaci współpracy z florystką lub dekoratorką wnętrz, która zapewnia kwiatowy wystrój w recepcji oraz restauracji. Tak więc jej usługa dekoracji jest już wliczona w cenę przyjęcia i nie generuje kolejnych kosztów.

Planując wesele w Gdańsku wiele par liczy na salę z widokiem na morze. O ile wyjście z  sali balowej bezpośrednio na plażę będzie się wiązało z wysokimi kosztami, o tyle chwile spędzone na tarasie lub spacer po zadbanym, przyhotelowym ogrodzie z szumem morza słyszalnym za drzewami sprawi przyjemność wielu gościom wychodzącym przewietrzyć się podczas przyjęcia.