kursy zawodowe

Kiedy na kurs zawodowy?

Wybór własnej drogi edukacyjnej bywa skomplikowany, nawet jak wiemy co chcielibyśmy robić w przyszłości. Mnie interesowała praca w aptece. Lubiłam bardzo zajęcia z przedmiotów ścisłych, a chemia interesowała mnie z tego najbardziej. Uważałam, że nadaję się do takiej pracy.

Kursy zawodowe a szkoły policealne

kursy zawodoweNiestety, w Rzeszowie nie było na uniwersytecie możliwości studiowania farmacji, a mnie nie stać było na wynajmowanie mieszkania w Warszawie. Nie chciałam też wyjeżdżać na drugi koniec kraju w celu studiowania. Nie chciałam liczyć tylko na stypendium, a to ciężki kierunek i bałam się, że jeśli będę pracować w weekendy, to nie będę miała czasu na naukę. Wtedy pomyślałam o tym, że może jakieś szkoły policealne w Rzeszowie oferują podobny kierunek, taki jak technik farmaceuta. Okazało się, ze takie są. Mieli nawet jakieś kursy zawodowe Warszawa podwyższające kwalifikacje, ale wiadomo, ze na tym etapie mnie one nie interesowały. Jednak te szkoły policealnej wydawały mi się ciekawą alternatywą dla studiów. Były również dużo tańsze, a mogłam nadal mieszkać jeszcze z rodzicami w Rzeszowie. To był trafiony wybór. Być może kiedyś pójdą na studia z farmacji, czy na jakieś dodatkowe kursy zawodowe, żeby podnosić swoje kwalifikacje, ale na razie to mi wystarcza, żeby mieć pracę w aptece.

Dzięki temu mogę pracować w zawodzie jaki mnie interesuje i nie musiałam wcale iść na studia. Cieszę się, ze wpadłam na taki świetny pomysł, żeby zainwestować w szkoły policealne. Teraz nie muszę się martwić o swoja przyszłość, ani o znalezienie pracy.