Kamery montowane w samochodach

Niejednokrotnie zdarza się tak, że mamy jakąś stłuczkę i nie do końca wiadomo czyja to była wina, a jedyne dowody to słowo przeciwko słowu. Na takie sytuacje warto mieć zamontowaną kamerę w samochodzie. Nagranie z takiej kamery stanowi niezbity dowód, który pozwoli ukarać prawdziwego winowajcę. Kamera przydaje się także w momentach gdy ktoś zarysuje nam samochód na parkingu.

Jaką kamerę kupić do samochodu?

kamera do autaWybór tak zwanych wideorejestratorów jest bardzo duży. Często jest tak, że jako osoby nie znające się na elektronice kupujemy pierwszą lepszą kamerę z brzegu, a później się okazuje, że nie był to zbyt dobry zakup. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się nad tym jakie cechy powinna mieć kamera do auta. Taka chwila zastanowienia pozwoli nam na dokonanie zakupu z którego będziemy zadowoleni i unikniemy poczucia zmarnowanych pieniędzy. Dobra kamera do samochodu przede wszystkim powinna posiadać uchwyt, który umożliwi jej stabilny montaż, dzięki temu nie będziemy musieli się obawiać o to, że kamera nam spadnie podczas jazdy po nierównościach. Po drugie taki wideorejestrator powinien mieć wejście na kartę pamięci. Karta pamięci o dużej pojemności sprawi, że nie będziemy musieli jej tak często czyścić ze starych nagrań, a dodatkowo będziemy mogli nagrywać w lepszej jakości. Ostatnią taką ważną rzeczą jest to, aby wybrana przez nas kamera posiadała wytrzymałą baterię lub była zasilana bezpośrednio z gniazda zapalniczki samochodowej.

Koszt takiej kamery nie jest duży. Za kwotę w granicach trzystu złotych kupimy dobrej jakości kamerę, która posłuży nam przez wiele lat. Warto zaopatrzyć swój samochód w takie urządzenie, zwłaszcza gdy dużo jeździmy i często pozostawiamy samochód na niestrzeżonym parkingu na kilka godzin dziennie.