Jakiego rodzaju folie znamy?

W zastosowaniach przemysłowych i produkcyjnych bardzo ważne jest korzystanie z solidnych, odpornych materiałów. Szczególnie tyczy się to różnego rodzaju folii, które są podstawowym wyposażeniem wielu fabryk. Folie takie powinny się cechować najwyższą odpornością.

Zalety folii PVC

folie pvcFolia to  bardzo często stosowany materiał w przemyśle i produkcji. Jest ona używana przede wszystkim jako rodzaj solidnego i wytrzymałego opakowania, szczególnie w przemyśle spożywczym. Folie mogą być wyprodukowane z różnego rodzaju surowców i tworzyw, ale zdecydowanie najsolidniejsze i najpopularniejsze są folie pvc. Wyróżnikiem tego typu folii jest fakt, że są one wyjątkowo wytrzymałe, elastyczne i przeźroczyste. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzą się w zastosowaniach, które wymagają przejrzystości, czyli na przykład produkcji opakowań produktów spożywczych. Folie pvc wyróżnia także bardzo wysoka wytrzymałość na niekorzystne czynniki i uszkodzenia mechaniczne, takie jak próby zerwania, rozciąganie czy przecięcia. Dodatkowo, tego typu folie są bardzo wysoce odporne na działanie substancji chemicznych, takich jak na przykład rozpuszczalniki. Folie PCV bardzo dobrze sprawdzą się także jako materiały izolacyjne, na przykład opakowania barierowe. Doskonale redukują one i wytłumiają hałas, a także pełnią bardzo dobrą funkcję termoizolacyjną. Warto także potwierdzić, że opisywany rodzaj folii jest wyjątkowo przyjazny dla środowiska. Tworzywo PCV jest bowiem dopuszczone do kontaktu z żywnością i nadaje się do ponownego przetworzenia.

W przemyśle i produkcji wykorzystuje się różnego rodzaju materiały. Takimi podstawowymi są bez wątpienia jednak folie, które mają najwięcej zastosowań. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się te folie które wyprodukowano z tworzywa PCV.