Jakie skarpety dla niemowląt są najlepsze?

Byłam trochę zaskoczona, gdy zaszłam w ciążę. Nie miałam pojęcia, co będzie mi potrzebne przy małym dziecku i jakie ubranka, akcesoria powinnam kupić już przed porodem. Na szczęście miałam przyjaciółkę, która miała już troje dzieci i mogła mi co nieco doradzić. Ostatnio rozmawiałam z nią o ubrankach, które przydadzą mi się już od pierwszych dni życia mojego dziecka.

Kupno skarpetek niemowlęcych

skarpetki niemowlęcePodpowiedziała mi ona, że powinnam zakupić przynajmniej kilka par skarpetek dla niemowląt. Mimo tego, że mój poród przypadał na ciepłe, letnie miesiące, przyjaciółka powiedziała mi, że nawet w takie ciepłe dni, niemowlętom warto zakładać na stópki lekkie skarpetki. Udałam się razem z nią do sklepu z odzieżą dla dzieci i kobiet w ciąży. Pokazała mi, jakie skarpetki niemowlęce poleca. Były to lekkie i miękkie w dotyku skarpetki z naturalnej bawełny. Przyjaciółka powiedziała mi, że są one wyjątkowo wytrzymałe i można je prać w pralce nawet w wysokich temperaturach, dzięki czemu można je bez problemu utrzymać w higienicznej czystości. Mają one zaznaczoną część palcową oraz piętową, dlatego z łatwością mogą je założyć na stópki dziecka nawet nie wprawieni w ubieraniu niemowląt rodzice. To było dla mnie bardzo istotne. Jednak jeszcze ważniejsze okazało się to, że były to skarpetki bezszwowe, miękkie w dotyku, odpowiednie dla delikatnej skóry dziecka.

Zakupiłam od razu kilka par takich skarpet, ponieważ były akurat dostępne w promocyjnej cenie. Niedługo potem na świat przyszło moje pierwsze dziecko. Od razu wiedziałam

, że zakup skarpetek był bardzo dobrym wyborem. Zakładałam je córeczce już od pierwszego dnia życia. Bardzo się one przydawały zarówno w domu, jak i podczas wychodzenia na spacery. Cieszę się, że udało mi się dostać takie fajne skarpetki dla dziecka.