Jaki prezent dla firmy?

Od wielu lat panuje moda na wręczanie prezentów swoim najlepszym kontrahentom, czy klientom. Firmy wręczają sobie prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenie i często robią to w bardzo wyjątkowy sposób, wręczając dość drogie upominki. 

Komu wręczyć prezent dla firmy? 

prezenty dla firmPrawie w każdej firmie, na kilka dni przed świętami, pracownicy otrzymują bony towarowe, premie, lub dedykowane prezenty. Jest to zawsze dobra wola właściciela, ponieważ wcale tego nie musi robić. Poza pracownikami, są też często obdarowywane firmy, z którymi się współpracuje od wielu lat. Prezenty dla firm są wręczane osobiście, lub za pośrednictwem kurierów, lub przedstawicieli handlowych do rąk właściciela. Są to najczęściej specjalne kosze z upominkami w postaci słodyczy, artykułów spożywczych, lub alkoholu. Może to być też sam alkohol z wyższej półki, na przykład dobre wino, aromatyczne whisky, czy szlachetna wódka. W sprzedaży znajdziemy nawet gotowe zestawy różnych trunków z markowymi szklankami, kieliszkami, czy korkociągami w przypadku wina. Prezenty najczęściej zależą od zażyłości jaka łączy obie firmy i im jest ona większa, tym droższy jest prezent. Choć tak naprawdę w prezencie dla firmy można dać także piękny stroik świąteczny, własne wyroby, lub nawet bon na zakupy jeżeli dana firma jest naszym klientem. Na takie podarunki są wydawane różne kwoty, ponieważ sam właściciel o nich decyduje. Najczęściej na ten cel jest wydawane od stu do nawet pięciuset złotych. Taki prezent jest z pewnością miłym gestem. 

Święta są raz w roku, więc warto docenić odpowiednim prezentem kontrahenta, którego cenimy. Niektórzy wysyłają pocztówki z życzeniami, a inni kupują specjalne podarunki. Jedno jest pewne, taki wydatek właściciel firmy może sobie wliczyć w koszty działalności.