Jak zorganizować chrzciny przyjazne dzieciom?

 

Przyjęcie, jakie organizują rodzice na cześć wstąpienia ich pociechy do wspólnoty kościelnej to zazwyczaj obiad wydawany w przyjemnej restauracji. Jednak, jeśli na liście gości znajduje się dużo dzieci, warto pomyśleć o specjalnych atrakcjach, które pozwolą na chwilę odciążyć rodziców i skupić uwagę malców w jednym miejscu.

Przyjęcie z okazji chrzcin

chrzciny ząbkiKażdy, kto organizował przyjęcie, na którym gościł kilkulatków, na pewno zauważył, że ich rodzice dość szybko musieli ewakuować się zza stołu i pełnić wartę nad swoją latoroślą. Na szczęście obecnie są restauracje zapewniające atrakcje dla najmłodszych klientów. Jednak, jeśli chcesz, aby przyjęcie trwało jak najdłużej, sam kącik zabaw może nie wystarczyć. Dlatego warto wypożyczyć dmuchane zabawki, czy basenik z piłeczkami, który zapewni dzieciom dobrą zabawę, a ich rodziców powstrzyma przed przedwczesnym powrotem do domu. Jeśli organizujesz chrzciny ząbki są doskonałym miejscem, aby do restauracji zaprosić animatorów. Ich obecność na pewno pozwoli rodzicom małych wiercipiętów usiąść na chwilę i porozmawiać z krewnymi. Natomiast zaproponowane zabawy doskonale wpłyną na integrację dzieci, które jeszcze się nie znają. W przypadku niskobudżetowych przyjęć dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie kredek i kolorowanek lub prostych układanek dla najmłodszych. Tego typu rozrywki nie nadszarpną portfela, a dodatkowo pomogą wyciszyć się niejednemu dziecku.

Bardzo popularną atrakcją dla malców jest także przygotowanie specjalnego słodkiego stołu. Czyli kącika, w którym znajdą się ulubione oraz bajecznie kolorowe smakołyki dla najmłodszych. Jeśli wśród zaproszonych znajdują się także niemowlęta lub roczniaki, warto także zadbać, aby wśród lizaków, żelek i ciasteczek znalazły się także owocowe tubki.