Jak zneutralizować hałas dobiegający od sąsiadów?

Niedawno wraz z mężem wprowadziliśmy się do nowego, wymarzonego mieszkania w Malborku. Idealna lokalizacja, blisko centrum, tereny zielone wokół. Bajka! Jednak nasza radość została osłabiona przez uciążliwych sąsiadów z dołu i ich ciągle płaczące pociechy. Zastanawialiśmy się co możemy zrobić, aby poprawić jakość życia w mieszkaniu. Zdecydowaliśmy się na wygłuszenie podłogi. Temat był nam zupełnie obcy, zatem potrzebowaliśmy pomocy specjalistów.

Czy warto wygłuszyć podłogę?

wygłuszenie podłogiW nowym mieszkaniu sąsiedzi mieszkający pod nami okazali się być bardzo głośni, co wyprowadzało nas z równowagi. Nie chodziło tu o to, że prowadzili imprezowy tryb życia, a o to, że słyszeliśmy ich niemal każdy ruch. Na domiar złego mieli małe dzieci, które płakały nieustannie. Zdecydowaliśmy się zatem na wygłuszenie podłogi. Na nasze szczęście koleżanka poleciła nam sprawdzoną firmę z naszego miasta. Firma może pochwalić się szeroką ofertą izolacji akustycznej, oferuje wygłuszenie całego mieszkania, podłóg czy sufitów. My zdecydowaliśmy się na samą podłogę. Używane przez firmę materiały pochodzą od włoskiego producenta, zajmującego się produkcją materiałów dźwiękochłonnych. To była wspaniała decyzja! Żałujemy jedynie, że tak długo zwlekaliśmy. Teraz możemy cieszyć się ciszą i spokojem. Nasz przyjaciel muzyk zdecydował się na wytłumienie pokoju, aby żyć w zgodzie z sąsiadami, którzy niekoniecznie podzielają jego pasję do nocnego grania. Jego sąsiedzi są zachwyceni rozwiązaniem.

Dzięki decyzji o skorzystaniu z usług profesjonalistów nareszcie czerpiemy radość z przebywania w naszym nowym mieszkaniu. Za sprawą wygłuszenia podłogi nie słyszymy już co sąsiad z dołu planuje zjeść na kolację czy jak mu minął dzień w pracy. Nie budzi nas również nad ranem płacz dzieci, przez co możemy w końcu się wyspać. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów.