Jak wyposażyć i czym pokryć ściany w pokoju dziecka?

Czas kiedy szykujemy się do przyjścia na świat dziecka jest naprawdę magiczny. Już od pierwszych dni rodzice zaczynają planować wszystko od kolory pierwszych śpioszków przez urządzenie pokoiku na wyborze szkoły kończąc. Należy jednak pilnować się by te chwile radosnego planowania nie przysłoniły nam zdrowego rozsądku. 

Tapety winylowe na ścianę pokoju dziecięcego – najlepszy wybór

tapety ścienne winylowe zmywalnePrzede wszystkim i tu nikt nie ma wątpliwości otoczenie dziecka musi być kolorowe i niejednostajne. Od pierwszych chwil w domu, ten malutki człowiek chłonie wszystko co go otacza. Uczy się rozpoznawać rodziców, powoli wyostrza mu się wzrok i dostrzega kolejne elementy pokoju. Od tego momentu zaczyna kształtować się psychika i wyobraźnia. Warto więc włożyć kilka zabawek do łóżeczka, nad nim powiesić kolorową karuzelę jednak biorąc pod uwagę fakt, żeby zabawki te były łatwe do mycia i dezynfekcji. Kolejnym elementem najistotniejszym dla dziecka są ściany, będą one towarzyszyć dziecku przez pierwsze lata jego życia. Korzystnym byłoby gdyby nie były one jednostajne i nudne. Dobrze sprawdzą się tu tapety ścienne winylowe zmywalne. Istnieje multum wzorów do wyboru, więc bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie, a nawet jeśli nie to można zamówić swój wzór ze zdjęcia lub własnego szkicu. Winyl z którego są wykonane tapety (Mamy do wyboru płaski lub spieniony) jest wysoce odporny na mycie a nawet szorowanie. I to jest główna cecha którą sprawia, że ten produkt właśnie nadaje się po dziecięcego pokoju.

Osobom, które jeszcze nie są tego świadome zaręczam, że nawet najsłodszy szkrab potrafi ubrudzić nawet najodleglejsze kąty pokoju jedzeniem, kredkami albo kosmetykami mamy. Dlatego w wyborze wystroju głównym kryterium powinno być zawsze odporność i łatwość czyszczenia wszystkich sprzętów.