Jak wybrać program do faktur?

Bez względu czy prowadzimy małą jednoosobową działalność czy dużą firmę zatrudniającą wielu pracowników, to musimy w niej wystawiać dokumenty księgowe, będące potwierdzeniem dokonanych transakcji. Sprzedając towar lub usługę, musimy wydać fakturę albo paragon.

Co posiadają programy do fakturowania?

najlepszy program do fakturowaniaNiewłaściwie wystawiona faktura musi zostać poprawiona jeżeli jest to możliwe lub należy do niej wystawić korektę. Błędne dokumenty nie mogą być rozliczone, ponieważ są niezgodne z prawem, dlatego też tak ważne jest kto lub jak są wystawiane. Najlepszym sposobem, aby nie popełnić podstawowych błędów w generowaniu faktury jest posiadania specjalnego oprogramowania, które większość pracy zrobi za nas. Wystawiając fakturę ręcznie na druku, możemy źle naliczyć podatek, popełnić błąd w obliczeniach czy w niewłaściwym miejscu podać dane. Najlepszy program do fakturowania sprawdzi się w każdej firmie, ponieważ znacznie usprawni pracę i zminimalizuje ryzyko błędu. Tego typu programy są łatwe w obsłudze i nie mają specjalnych wymagań technicznych przy instalacji na komputerze. Możemy je bezpłatnie pobrać z internetu lub kupić w jednej z firm informatycznych, które specjalizują się w tworzeniu tego typu oprogramowań. Darmowe wersje co prawda są przydatne, a nawet bywają wystarczalne dla niektórych firm, ale mają dość mocno okrojone możliwości względem płatnych programów. Te drugie mają znacznie więcej funkcji i parametrów, które pozwalają na tworzenie większej ilości dokumentów i raportów.

Jeżeli nie jesteśmy przekonani do jakiegoś płatnego programu do fakturowania, to warto najpierw przetestować wersję demonstracyjną i sprawdzić czy będzie nam odpowiadać. Na rynku jest ich sporo i pomimo, że działają na te samej zasadzie, to mogą mieć nieco inną obsługę.