Jak samodzielnie zrobić sufit napinany?

Wielu Polaków woli samodzielnie dokonywać napraw, więc są również zainteresowani, jak zrobić sufit napinany własnymi rękami. Przed rozpoczęciem tego procesu trzeba  przynajmniej teoretycznie opanować technologię instalacji tych nowoczesnych powierzchni wykończeniowych. Dlatego lepiej zamówić do tego odpowiednią firmę.

Co wiemy o sufitach napinanych?

sufit napinany barrisolSufity napinane są dziś najnowocześniejszą, praktyczną i estetyczną opcją wykończenia sufitów sufitowych. Pojawiły się stosunkowo niedawno i niemal natychmiast stały się niezwykle popularne. Wyjaśnia to połączenie doskonałych właściwości użytkowych: sufity są trwałe, bezpretensjonalne w utrzymaniu, piękne i nie powodują trudności podczas instalacji. Jest to uniwersalny materiał, który nadaje się do wszystkich pomieszczeń. Ze względu na różnorodność rozwiązań projektowych można wybrać opcję dla każdego wnętrza. Bez wątpienia każdy sufit napinany Barrisol staje się prawdziwą ozdobą domu lub biura. Istnieje bardzo dużo rodzajów sufitów napisanych, które różnią się między sobą. Na przykład do produkcji sufitów tekstylnych stosuje się tkaninę syntetyczną z poliestru impregnowanego poliuretanem, do drugiego cienką folię z polichlorku winylu. Zaletą jest wodoszczelność, różnorodne rozwiązania kolorystyczne oraz łatwa pielęgnacja. Matowe sufity napinane to płaska powierzchnia, która pozwala ukryć wszystkie wady głównego sufitu. Wizualnie matowy sufit napinany wygląda jak pomalowany sufit z płyt gipsowo-kartonowych.

Montaż sufitów napinanych to idealne rozwiązanie do zastosowania zarówno w przestronnych biurach, jak i domach prywatnych. Pomogą stworzyć wrażenie lekkości, wolumetrii przestrzeni, jednocześnie ukrywając wady i wady poprzedniego sufitu, chroniąc go przed przeciekami i hałasem z wyższych pięter. Jak widać, taki sufit nie jest prosty w samodzielnym montażu.