Jak przebiega osuszanie ścian iniekcją krystaliczną?

W przypadku zawilgoconych ścian, nie trzeba wykonywać corocznych remontów, aby zachować ich estetyczny wygląd. Jest to problem bardzo przeszkadzający w codziennym życiu, odbierającym komfort i szkodzący zdrowiu. Istnieje jednak możliwość, aby ściany odzyskały swój estetyczny wygląd i właściwości cieplne, dzięki osuszeniu iniekcją krystaliczną. Jest to metoda, dzięki której problem zawilgoconych ścian zniknie.

Etapy osuszania iniekcją krystaliczną

osuszanie iniekcja krystalicznaOdtwarzanie izolacji murów nie musi ingerować w konstrukcję budynku. Można zastosować metodę iniekcji krystalicznej, która bardzo skutecznie działa na osuszenie ścian i zabezpieczenie ich przed dalszym przedostawaniem się wody. Pierwszy etap tej metody to przygotowanie powierzchni – skucie jej nad powierzchnią zawilgoconą i usunięcie uszkodzonych spoiw. Następnie wykonuje się otwory iniekcyjne w odległości uzależnionej od wielkości powierzchni i stopnia zawilgocenia. Do otworów wprowadza się specjalny preparat odtwarzający izolację poprzez uszczelnione lejki. Preparat ten ulegnie krystalizacji po odpowiednim czasie, po czym po odparowaniu wilgoci można wypełnić otwory zaprawą uszczelniającą. Dodatkowe użycie środka przeciw wykwitom pozwoli na zabezpieczenie na dłuższy czas. Jeżeli chodzi o osuszanie iniekcja krystaliczna jest metodą niezwykle skuteczną, łatwą do wykonanie i nie ingerującą w konstrukcję budynku.

Zastosowanie iniekcji krystalicznej do osuszenia murów pozwoli na odtworzenie izolacji, która mogła się zniszczyć lub zostać niepoprawnie wykonana. Metoda ta pozwala na przywrócenie dawnych właściwości murów. Pomieszczenia wyglądają estetyczniej i są cieplejsze. W ten sposób wszelkie zawilgocenia zostaną usunięte a ściany ochronione przed dalszymi niszczycielskimi wpływami wilgoci.