Jak działają przepompownie?

Jeśli jesteśmy osobą odpowiedzialną za projektowanie systemów kanalizacyjnych w dużych miastach powinniśmy poświęcać bardzo dużą ilość uwagi temu aby były odpowiednio wyposażone w elementy mające bezpośredni wpływ na ich prawidłowe działanie. Jednym z nich powinny być bardzo wydajne pompy, których zadaniem będzie właściwe tłoczenie dużych ilości ścieków.

Wydajne pompy, czyli dopasowana przepompownia

przepompownia ściekówGdy zaczynamy kolejny projekt budowy instalacji kanalizacji zbiorczej to warto przede wszystkim pomyśleć o tym aby była ona wyposażona w odpowiednie pompy tak aby płynące rurami ścieki nie powodowały ich zapychania. Budowana przepompownia ścieków powinna przede wszystkim posiadać odpowiednią wydajność tak aby była w stanie bez przerwy tłoczyć bardzo duże ilości ścieków. Bardzo ważnym jej elementem jest także to aby była ona wyposażona w silniki odpowiedniej mocy tak aby były one w stanie właściwie napędzać podłączone do nich pompy zapewniając im stałe tempo pracy. Równie ważnym elementem takiego właśnie miejsca jest także to aby było ono wyposażone w awaryjny system zasilania, który w przypadku przerw w dostawie prądu będzie w stanie zapewnić dalszą pracę pomp. Jeśli zaś chodzi o umiejscowienie takiej przepompowni to powinna ona znajdować się w miejscu gdzie istnieje ryzyko tego. Iż z powodu wzniesienia terenu znajdujące się w instalacji ścieki mogłyby się cofać lub też doprowadzić do powstawania zatorów mogących spowodować awarię całego systemu kanalizacji.

Jak widać budowa sprawnego systemu kanalizacji zbiorczej wymaga stworzenia miejsca dzięki, któremu będzie ona działać bez awaryjnie. Opisane powyżej rozwiązanie pozwoli na to aby cały system funkcjonował sprawnie oraz bezawaryjnie, tak aby jej użytkownicy mogli z niej korzystać.