Jak dbać o swoje psy

pielęgnacja psówNa świecie istnieje wiele różnych przedstawicieli psiego gatunku. Jedne są bardzo duże, inne malutkie. Jedne mają długą sierść, inne zaś nie mają jej wcale. Jedne są brązowe, inne czarne, w łaty, bez łat, z dużymi oczami i z małymi. Różnice jakie dzielą poszczególne gatunki psów można by wymieniać w nieskończoność. Jednak o każdego psa trzeba dbać.

Jak zatem dbać o swojego psa? Podstawą jest wiedzieć do jakiej rasy należy nasz pupil. Wiele czynników wpływa na to w jaki sposób powinniśmy go pielęgnować. pielęgnacja psów Kraków o długiej sierści powinna się odbywać znacznie częściej niż o psów, które nie posiadają jej w ogóle lub jest bardzo krótka. Jest to spowodowane bowiem tym, iż tak jak ludzkie włosy, psia sierść jest bardziej narażona na bród niż skóra. Mogą się w niej bowiem rozmnażać jakieś niechciane pasożyty, które natychmiast należy zwalczyć. Częste kąpiele powinny zażywać także psy, które są bardzo ruchliwe i posiadają dużo energii. Takie właśnie psy wybiegając na dwór bardzo często lubią się turlać i przewracać. Nie zważają na to w jakim miejscu się znajdują. Im bardziej uda im się ubrudzić tym lepsza jest wtedy zabawa. Należy wówczas dokładnie obejrzeć naszego psa czy aby nie przyczepił się do niego jakiś pasożyt a następnie poddać go dokładnej kąpieli. Psy to zwierzęta, a jak doskonale nam wiadomo nie wszystkie zwierzęta lubią wodę. Psy dzielą się pod tym względem na dwa rodzaje. Takie, które na samą myśl o kąpieli tulą ogon i od razu się chowają i takie, które wręcz uwielbiają „taplać” się w wodzie. Z tymi drugimi jest nam dużo łatwiej lecz co do tych pierwszych czasami bardzo dużo musimy się namęczyć, żeby poddać takiego zwierzaka kąpieli wodnej.

Odbywa się to zazwyczaj na zamaczaniu suchej gąbki w wodzie i delikatnym ruchem oczyszczając skórę lub sierść psa usuwamy z niego cały bród. Zamoczenie całego psa w wannie wypełnionej wodą mogło by się skończyć porozlewaniem całej wody, a także ucieczką samego psa. Mimo, iż niektóre psy są bardzo bojaźliwe w stosunku do wody to i tak powinniśmy pamiętać o tym żeby o nie dbać.