Jak dbać i turbosprężarkę?

Turbosprężarka jest ważnym elementem w wielu autach. Jeśli jesteśmy nastawieni na jazdę, która będzie szybka i gwałtowna, to wtedy trzeba szczególnie dbać o turbosprężarkę.

Regeneracja turbosprężarek to bardzo odpowiedzialna praca

Ten element jest nastawiony na silniki o dużych pojemnościach, dlatego nie należy bagatelizować dbania. Jeśli ktoś kupuje auto z turbiną ma nadzieję, ze starczy mu ona do końca żywotności silnika. Jednak czasem ludzie się rozczarowują gdyż po przejechaniu pierwszej setki tysięcy kilometrów zaczyna coś się dziać niedobrego z naszym autem, a właściwie z naszą turbinką. Dlatego decydując się na takie auto trzeba przestrzegać paru zasad. Pierwszą z nich jest po kupnie używanego auta sprawdzenie u mechanika czy turbina działa poprawnie gdy tak będzie możemy spać spokojnie gdyż nie trzeba będzie wkładać pieniędzy w jej naprawę.

regeneracja turbosprężarekGdy jednak się okaże, że z turbiną coś się dzieje, należy wziąć po uwagę fakt naprawy, a to nie są małe koszty. Czasami może okazać się, że trzeba wymienić tylko mały element, a czasami musi dojść do naprawy typu regeneracja turbosprężarek. Jeśli już się okaże, że turbina jest sprawna należy o nią w szczególności dbać. Pierwszą zasadą w dbaniu o turbinę jest wymiana oleju na czas. Jeśli tego nie zrobimy może okazać się, że nasza turbina dostanie zanieczyszczeń, co spowoduje, że będzie mało wydajna lub też się popsuje, a potem będziemy musieli ją regenerować. Drugą zasadą jest wymiana filtrów. Jeśli filtry nie będą wymieniane na czas również może dojść do tego, że zanieczyszczenia dostaną się do naszej turbosprężarki i wtedy będziemy musieli ją regenerować. Bardzo charakterystycznym objawem w zepsutej turbosprężarce jest charakterystyczny świst. Ten świst oznacza, że w naszej turbinie doszło do zużycia wirników. Zostały one na pewno przez zanieczyszczenia wyszczerbione lub też, było źle zastosowane smarowidło. Również jeśli drga tobie sama sprężarka możesz być pewien, że należy udać się do mechanika w celu jej naprawy. Do wymiany w turbosprężarce z pewnością będzie samo łożysko, które się przy jeździe wyrobiło.