okno

Izolacyjność termiczna okna

Odpowiednie ocieplenie domu to jeden z najważniejszych etapów budowy domu w naszej sklepie klimatycznej. Izolacja może mieć charakter zewnętrzny i zewnętrzny, ale duże znaczenie mają również elementy nieocieplone. Mowa tutaj o stolarce okiennej.

Co to jest izolacyjność termiczna?

oknoOtwór okienny, w którym osadzone są tanie okna jest elementem, który ma największe znacznie w przypadku ubytków cieplnych. Im większy rozmiar otworu okiennego tym większa utrata ciepła z wnętrza. Właśnie z tego powodu sklepy w Katowicach proponują w swojej ofercie rozwiązania o zwiększonej izolacyjności. Chodzi tutaj o nowoczesne konstrukcje okienne, w których zastosowano szyby podwójne lub potrójne, a także ościeżnice kilkukomorowe. W kontekście parametrów związanych z izolacyjnością termiczną podstawową rolę odgrywa współczynnik przenikania ciepła, którego zadaniem jest określenie z jakimi stratami ciepła z wewnątrz na zewnątrz mamy do czynienia. Każdy profil okienny posiada również parametr przenikalności termicznej. Warto też dodać, że zgodnie z obecnie obowiązującymi w Polsce normami technicznymi producenci okien mają obowiązek podawania dla każdego okna w katowicach współczynnika przenikania ciepła. Tego typu informacje powinny znaleźć się na etykiecie lub też w treści dokumentów.

Oczywiście zdarzają się przypadki, w których producent albo sprzedawca w sposób nierzetelny określa wspomniany wcześniej parametr lub stara się zataić tę informację przedstawiając ją w sposób bardzo nieczytelny z punktu widzenia klienta. Na szczęście takie przypadki zdarzają się już znacznie rzadziej niż kiedyś, więc nie musimy się już obawiać tego, że zostaniemy oszukani.

źródło – http://www.adex-okna.pl