Izolacja pianką poliuretanową

Przez poddasze budynku uchodzić może bardzo dużo ciepła zarówno z pomieszczeń znajdujących się bezpośrednio pod dachem jak również z całego domu. Wiadomo bowiem, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Właśnie z tego powodu tak ważne jest to aby dołożyć wszelkich starań aby poddasze było we właściwy sposób zabezpieczone. Od jakiegoś czasu mamy dostępnych wiele rozwiązań, które na to pozwalają.

Nowe metody ocieplania poddaszy

natryskowe ocieplanie poddaszyPoddasze do tej pory ocieplane było głównie przy użyciu styropianu. Od kilku lat materiał ten zostawał sukcesywnie wypierany przez wełnę mineralną. Obecnie pojawiła się kolejna konkurencja. Otóż na ten moment dużym uznaniem cieszy się natryskowe ocieplanie poddaszy. Ta technika pozwala na zabezpieczenie poddasza przez uchodzeniem ciepła z całego domu. Do tworzenia izolacji natryskowych wykorzystywany jest materiał zwany pianką PUR lub też pianką poliuretanową. Materiał ten mieszany jest bezpośrednio przed jego nałożeniem na ściany czy dach od wewnętrznej strony. Do nakładania pianki poliuretanowej wykorzystywany jest specjalny sprzęt określany często mianem agregatu. Pianka poliuretanowa to produkt, który od razu po nałożeniu zaczyna przyjmować właściwą postać. W związku z tym sam proces ocieplania będzie trwał bardzo krótko. Z reguły bywa tak, że ocieplenie nawet bardzo dużego poddasza w domu zajmuje nie więcej niż kilka godzin.

Jako jedyny minus związany ze stosowaniem izolacji natryskowych można wymienić to, że nie można takich czynności przeprowadzić samodzielnie. Konieczne jest tutaj bowiem posiadanie odpowiedniego sprzętu. Ważne jest też to aby mieć doświadczenie w nakładaniu pianki. Poszukujmy więc sprawdzonych specjalistów, którzy będą mogli dla nas nasze poddasze ocieplić przy użyciu pianki PUR.