Implanty – dlaczego warto

Braki w uzębieniu mogą być powodem nie tylko kompleksów, złego samopoczucia i braku pewności siebie. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, że brak nawet jednego zęba niesie za sobą negatywne konsekwencje zdrowotne. Warto zastanowić się jaki sposób na wypełnienie brakującego zęba będzie dla nas najlepszy.

Plusy założenia implantów

implanty toruńCzęsto z powodu zaniedbania – zbyt długiego zwlekania z wizytą u stomatologa zdarza się, że zęba nie da się uratować i jedyne co pozostaje to wyrwanie go. Pozostaje nam zastanowić się, czy chcemy zdecydować się na formę uzupełnienia ubytku po zębie, a jeśli tak – to jaka metoda będzie dla nas najlepsza. Do wyboru mamy korony, mosty i implanty. Korony i mosty przymocowuje się do istniejących zębów obok poprzez częściowe ich starcie. Jest to dobre rozwiązanie (i stosunkowo niedrogie) jeśli obok brakującego zęba posiadamy zdrowe. Należy się jednak liczyć z tym, że ścierając zdrowe zęby, osłabiamy je. Implanty możemy stosować nawet w przypadku gdy obok nie znajduje się ząb. Wstawienie implantów polega na uprzednim wkręceniu śruby w naszą kość. Dzięki temu, nałożony później na nią implant jest niemalże jak nasz własny ząb. Wygląda on naturalnie i nie musimy obawiać się, że zostanie uszkodzony. O możliwość założenia implantu możemy zapytać naszego stomatologa. Obecnie w wielu miastach gabinety stomatologiczne stosują tą metodę. Implanty Toruń posiada wielu lekarzy stomatologów, którzy specjalizują się w ich zakładaniu. 

Nie warto zwlekać z decyzją dotyczącą założenia implantu, bądź innej formy uzupełnienia zęba. Brakujący ząb w znaczący sposób wpływa na zdrowie pozostałych zębów. Sprawia, że przesuwają się względem siebie co w najgorszym przypadku może poskutkować utratą kolejnego zęba. Gdy zatem mamy problem z brakującym zębem porozmawiajmy o tym z naszym dentystą.