Idealne prezenty dla dziecka na pierwszy roczek

Każdy dzień życia dziecka jest ważny, każdy dzień, każdy moment rozwoju, pierwszy uśmiech, pierwsze kroki, pierwsze słowa, wszystko to sprawia ogromną radość młodym rodzicom. Jednak są takie momenty, które obchodzone są wyjątkowo i uważane są w społeczeństwie za czas przełomowy, wyjątkowo ważny, między innymi są to pierwsze urodziny dziecka.

ubranka niemowlęceJednym ze standardowych prezentów od rodziny, są ubranka niemowlęce, które jak wiadomo zawsze się przydadzą, szczególnie jeżeli goście uważają, że najlepsze prezenty są też praktyczne. Ubrania dla dzieci, które kupujemy z okazji pierwszych urodzin, powinny być jednak wyjątkowe, jak już decydujemy się na podobny prezent, to warto zainwestować w odzież dziecięcą dobrej jakości. Innymi prezentami, często wybieranymi z okazji pierwszych urodzin dziecka, są rowery, które doskonale nadają się dla dziecka samodzielnie siedzącego.
Taki rower może okazać się fantastycznym pomysłem, dziecko na spacerze widzi znacznie więcej niż w tradycyjnym wózku, przez co z jeszcze większą ciekawością i radością odkrywa otaczający go świat. Rowerek dziecięcy może służyć maluchowi nawet przez kilka lat, na pierwszy etapie stopy malucha umieszczone są na specjalnej podkładce, następnie można ją odkręcić i pozwolić dziecku pedałować, jednak rodzic pchający rączkę z tyłu, ma możliwość kontroli podczas skręcania, dzięki czemu dziecko jest bezpieczne. Świetnym pomysłem mogą się okazać puzzle piankowe, które są również miękkim i ciepłym podłożem do pierwszych upadków, a zarazem pozwalają w rozwoju ruchowym i umysłowym, kiedy dziecko dopasowuje do siebie właściwe elementy. Często sprawdzają się też samochodziki odpychane przez dziecko nogami, w żywych kolorach, wyposażone w różne przyciski z melodyjkami, światłami lub dźwiękami, które dzieci bardzo sobie cenią.

Taki samochód to nie tylko świetna zabawa, ale również sposób na koordynację ruchową malucha oraz wzmacnianie mięśni nóg, mięśni brzucha i poprawienie siły i sprawności całego ciała dziecka, dziecko poprawia też równowagę.