Idealne deski na taras

Już od kilku lat nasze tarasy wyglądają coraz bardziej atrakcyjnie. Płytki, które wcześniej zdominowały zarówno tarasy jak i balkony, zostają powoli wypierane drewnem. Właściciele tarasów widocznie upodobali sobie drewno jako  element dekoracyjny, który idealnie komponuje się z naturalnym środowiskiem. W każdym roku dominuje pewien trend, jak chodzi o drewno na tarasy. 

Deski tarasowe z modrzewia

modrzew syberyjski warszawaObecnie na tarasach częściej kładzie się drewno, niż popularne do tej pory płytki. W tym roku niezwykle popularny jest modrzew syberyjski warszawa zaś jest jego największym dostawcą. Drzewo to rośnie na przykład w tajdze syberyjskiej. Jego cechą charakterystyczną jest naturalna odporność na pleśń, grzyby czy też czynniki atmosferyczne, które przyczyniają się do niszczenia drewna. Jest też bardzo wytrzymałe mechanicznie, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się właśnie na tarasach. Bardzo bogate ułożenie słoi drewna w modrzewiu syberyjskim powoduje, że jest ono niezwykle atrakcyjne wizualnie i pełni funkcje dekoracyjną. Oprócz modrzewia istnieją różne inne odmiany drewna, stosowane na tarasach, jednak modrzew jest z nich wszystkich najatrakcyjniejszy pod różnymi względami. Największe firmy zajmujące się produkcją desek z modrzewia przeznaczonych na tarasy mieszczą się głównie w okolicach Warszawy. Samo drewno jest sprowadzane z Rosji głównie, chociaż i w Polsce można odnaleźć prywatne plantacje tego drzewa. Przy takich jego właściwościach jest ono bardzo pożądane na rynku. 

Na naszych tarasach królują od kilku lat deski, które zastąpiły płytki. Najbardziej pożądanym drewnem na tarasy jest modrzew syberyjski, który zaskakuje swoimi niesamowitymi właściwościami i zachwyca wyglądem. Dużo firm produkujących deski z tego drewna znajduje się we Warszawie.