Historia pewnej marki odzieżowej

 

Pod koniec dziewiętnastego wieku Stany Zjednoczone mocno się rozwijały pod wieloma względami. To był też czas, który pozwalał na otworzenie nowych przedsiębiorstw, uruchomienie nowych interesów. Ten czas wyjątkowo sprzyjał osobom z pomysłem na dochodowy biznes. W tym też czasie w Stanach Zjednoczonych swoją działalność rozpoczął Hamilton Carhartt. Pytacie kto to? Wtedy zwykły producent odzieży, który z czasem stworzył jednak markę popularną do dzisiaj.

Czym Hamilton Carhartt podbił światowy rynek odzieżowy?

carhartt koszulkaNo więc pod koniec dziewiętnastego wieku Hamilton Carhartt otworzył niewielkie przedsiębiorstwo, produkujące odzież męską. Wtedy zamierzał stworzyć markę, która sygnowała odzież bardzo wysokiej jakości, odpornej na różne ekstremalne warunki. Ten cel zrealizował w stu procentach i do dzisiaj jego marka jest bardzo znana i ceniona wśród fanów mody. Odzież carhartt, jeśli chodzi o design, jest dość prosta. Nie ma tam żadnych udziwnień, dodatków. Prosta carhartt koszulka czy bluza przyciąga jednak przede wszystkim jakością wykonania i trwałością materiału. Taką rzecz można spokojnie nosić (nawet przy intensywnym użytkowaniu) kilka czy nawet kilkanaście lat. Ja swoją bluzę mam już piętnaście lat i wygląda nadal świetnie. Ciekawe jak długo jeszcze mi posłuży, ale sądzę, że długie lata. Od końca dziewiętnastego wieku marka bardzo się rozwinęła. Chociaż nadal nastawiona jest głównie na modę męską, to jednak panie również znajdą tam coś dla siebie. Wybór jest ogromny – od koszulek, przez spodnie, bluzy, aż po koszule.

Niewiele jest marek odzieżowy z takimi tradycjami jak carhartt. Warto zagłębić się w tę historię i poznać burzliwą biografię jednego z największych odzieżowych gigantów – Hamiltona Carhartta. Być może nawet nas ta historia natchnie do jakiegoś przedsiębiorczego działania.