buty meindl

Historia butów meindl i innych

Historia obuwia i wyposażenia sportowego nie należy do najciekawszych. Rozwijało się to wraz ze wszystkim co miało swój naturalny postęp. Głównie rozwijano to, co było przydatne dla wojska, a więc mundury, buty i aparaty. Broń także się rozwijała, ale nie jest to istotne z punktu widzenia naszych wypraw.

Obuwie wojskowe, a buty meindl

buty meindl

Oczywiście rozwijano samochody, zwłaszcza terenowe, dzięki czemu teraz może spokojnie jeździć po lasach i pagórkach nie bojąc się, że w połowie drogi coś się zatnie lub nie przejedzie przez brodzik. Tak, niepokojące jest to, jak wiele zawdzięczamy wojnie. Takie buty meindl na przykład nie różnią się za wiele pod względem praktyczności i wytrzymałości od obuwia wojskowego, tak samo buty chiruca. Samochody cywilne także różnią się nieznacznie od tych użytkowanych przez wojsko, oczywiście wyłączając na przykład dokręcane pancerne płyty. Wiele państw afrykańskich i bliskowschodnich do dziś używa na wojnie głównie pikapów wyprodukowanych dawno temu przez kraje zachodnie, ponieważ nie ma sensu produkować specjalnie do tego celu tworzonych samochodów wojskowych. Auta cywilne również potrafią łączyć wytrzymałość z praktycznością, a po pewnych niewielkich poprawkach nie ustępują w niczym samochodom wojskowym. Zanim zaczęto produkować kamery takie jak TomTom Bandit, kamery były wielkie, ciężkie i nagrywały obraz niskiej jakości. W czasie kiedy cywile nie mieli małych i przenośnych aparatów, wojsko już kombinowało jak szpiedzy mogliby robić zdjęcia na przykład okularami. Namiot turystyczny też na przykład nie różni się znacznie od namiotów użytkowanych przez wojsko. Każdy z nich ma być po prostu praktyczny, nie przeciekać i mieścić tyle ludzi ile to tylko jest możliwe. W tym zakresie również korzystamy z postępów nauki tworzonych dla wojska, które to później przeniosły się na produkty dla cywili.

Zresztą tak jest ze wszystkim. Największy rozwój samolotów przypada na drugą wojnę światową, gdzie to każdy kraj próbował osiągnąć przewagę w powietrzu nad przeciwnikiem. Gdyby nie dwie wojny światowe, nie wiadomo gdzie dziś byłaby ludzkość.

Na temat funkcjonalnych właściwości butów meindl można poczytać na – http://silesiasports.eu