Grzybica paznokci.

Scholl FungalInfekcja grzybicza to zakażenie jednego lub więcej paznokci. Jest to przypadłość, którą bardzo łatwo złapać a trudno wyleczyć. Może być następstwem grzybicy stóp. Często jednak nie dostrzegamy jej bądź lekceważymy objawy. Stopy zaczynają swędzieć a my tłumaczymy ten stan nadmiernym wysuszeniem.

Statystyki mówią, że na grzybicę stóp cierpi około dwadzieścia jeden procent populacji. Najczęściej zarażamy się na basenach, w saunach, łaźniach, ale też nosząc czyjeś skarpety, buty lub u kosmetyczki.
Pierwsze objawy grzybicy to białawe, później żółte przebarwienia na płytce paznokcia, które z czasem brązowieją. Płytka staje się coraz grubsza i twardsza, zaczyna rozwarstwiać się i łuszczyć. Paznokieć przestaje wyglądać zdrowo , traci swój połysk, pojawiają się na nim przebarwienia i bruzdy. Pomimo dobrej higieny objawem jest nieprzyjemny zapach, którego przyczyną są grzyby zakorzenione pod płytką paznokcia. W końcowej fazie grzybicy paznokieć odrywa się od skóry i odpada.
Grzybica może powstać przez grzyby zwane dermatofitami albo przez drożdże i pleśnie. Częściej występuje u stóp niż u rąk. Stopy często zamknięte w obuwiu są dogodnym, ciepłym i wilgotnym środowiskiem dla rozwijających się grzybów. Na nasze nieszczęście grzybica jest dość oporna na leczenie i nie ustąpi sama. Jeśli leki stosowane miejscowo nie pomagają lekarz przepisuje doustne leki przeciwgrzybicze. Możemy wspomóc leczenie stosując suplement diety lub preparat Scholl Fungal, płyn leczniczy w postaci żelu. Zestaw zawiera też zestaw pilniczków, które w łagodny sposób usuwają wierzchnią warstwę uszkodzonego paznokcia. Preparat dodatkowo zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji i niszczy około 99% grzybów przyczyniających się do rozwoju choroby. Podczas leczenia nie należy się zniechęcać, ponieważ może potrwać nawet do trzech miesięcy.

Po skończonym leczeniu, buty w których chodziliśmy najlepiej wyrzucić. Mogą one stać się przyczyną nawrotu infekcji grzybiczej. Jeżeli nie możemy sobie na to pozwolić należy obuwie porządnie zdezynfekować odpowiednim preparatem.