Ginekologiczny pierścień dla kobiet

Każda kobieta zasługuje na to, aby czuć się w 100% komfortowo. Dlatego panie miewające problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczy, zagrożone przedwczesnym porodem albo poronieniem powinni zainteresować się pessarami. To pierścienie dopochwowe, dzięki którym problemy stają się o wiele mniejsze dla kobiety.

Korzystne pessary dla kobiet

pessary pierścienioweJeśli kobieta zauważa, iż ma problemy natury ginekologicznej powinna niezwłocznie udać się do ginekologa. Bardzo często sprawy te dotyczą nietrzymania moczu w trakcie wysiłku albo opadania organów miedniczych w przypadkowych momentach. Może to powodować dyskomfort i zniechęcać do wychodzenia z domu, jak również uprawiania ulubionych aktywności oraz spędzania czasu z rodziną i bliskimi. Dlatego poleca się pessary pierścieniowe, które wykorzystuje się również w sytuacji, gdy kobieta ma podwyższone ryzyko poronienia bądź przedwczesnego porodu. To bardzo bezpieczny produkt, z którego może korzystać każda kobieta bez względu na wiek czy fakt wcześniejszego rodzenia bądź jego brak. Pierścienie dopochwowe tworzy się z gibkiego winylu, czyli PVC. To bardzo dobry wybór materiału, gdyż winyl nie pochłania zapachów, przez co jest to produkt wielokrotnego użytku dla jednej kobiety. Warto też zaznaczyć, iż korzystanie z pessarów nie ogranicza nas w żadnej dziedzinie życia, a nawet w trakcie zbliżeń intymnych z naszym partnerem. to bardzo dobry wybór przy tego typu problemach ginekologicznych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wielu kobiet zmagających się z różnymi ginekologicznymi przypadłościami są pessary. To po prostu krążki wkładane do pochwy mające ograniczyć wszelkiego typu upławy oraz opadanie narządów. Warto skonsultować się z ginekologiem, gdy borykamy się z wcześniej wymienionymi problemami kobiecymi.