Gdzie zamieszczać artykuły promocyjne?

Artykuły promocyjne to jeden z ciekawych sposobów promowania usługi, produktu, czy choćby strony internetowej. Są o wiele lepszym rozwiązaniem niż reklama, co jest rzecz jasna bardzo logiczne. Reklama to coś, na co ludzie są już nieco uodpornieni. Reklamy otaczają nas ze wszystkich stron, widzimy je i bardzo często nie przywiązujemy uwagi do tego, jaki przekaz reklamowy na nich się znajduje. Artykuł tematyczny to nieco inne rozwiązanie. Warto się na nie zdecydować. Problemem jest jednak ich zamieszczanie. Gdzie warto je zamieścić?

social media4Pierwszym rozwiązaniem powinien być portal tematyczny. To o wiele lepsze rozwiązanie niż serwis informacyjny z działem artykułów mniej informacyjnych a bardziej tematycznych. Warto pamiętać o sprawie oczywistej. Czytelnicy portalu tematycznego to ludzie bezpośrednio zainteresowani danym tematem. bez względu na to czy jest to portal na którym pojawiają się tylko publikacje biznesowe czy portal wędkarski, artykuł przeczytają tylko ci, którzy w danym temacie siedzą od dawna a więc potencjalnie są bardziej zainteresowani tematem niż inni czytelnicy.

Odpłatnie czy za darmo?

W wielu miejscach w sieci Internet, można tego rodzaju artykuły umieszczać za darmo, jednak nie wszędzie. W innych trzeba za taką możliwość zapłacić. Stawka zależna jest między innymi od tego, na jakiej stronie internetowej artykuł ma się ukazać, jaka jest jej tematyka a przede wszystkim jaka jest liczba odwiedzin strony. Zawsze więc warto analizować i wybierać mądrze. To jest w naszym interesie.

Więcej informacji na http://www.glugo.pl