Gdzie zamawiać i drukować zaproszenia?

Ślub, Komunia, urodziny, impreza rodzinna, ważne wydarzenie – to okazje które poprzedza zapraszanie gości. Niektórzy zapraszają ustnie, inni decydują się na zaproszenia drukowane. Jest to bardzo ważne zwłaszcza jeśli chodzi o imprezy typu ślub, czy komunia, gdzie określamy datę i miejsce wydarzenia. Wymaga tego również kultura i tradycja.

drukarniaJeśli więc planujemy tego typu wydarzenie, warto wcześniej pomyśleć nad tym, jakie zaproszenia wybrać i gdzie je zamówić. Kupowanie gotowych już zaproszeń wyszło z mody. Częściej zamawiamy konkretne modele z personalizacją lub sami wymyślamy jakiś motyw. Jeśli spodobał się nam konkretny motyw, to możemy go zamówić przez Internet, jeśli jednak chcemy coś niekonwencjonalnego to możemy samodzielnie zaprojektować zaproszenie lub poszukać firmy, która to dla nas wykonana. Oczywiście tego typu usługi nie należą do najtańszych. Istnieje jednak świetna alternatywa dla tego typu firm.
Możemy zaprojektować sami lub z pomocą znajomych zaproszenia, a potem drukarnia internetowa wydrukuje je dla nas w odpowiedniej ilości. Niewątpliwie tego typu zaproszenia będą wymagały większej uwagi, bo trzeba wykonać projekt, ale będą jednocześnie niepowtarzalne i wyjątkowe, a ponadto z całą pewnością będą miały dużo niższą cenę. Tradycyjne drukarnie zajmujące się tylko zaproszeniami, bardzo często za indywidualny projekt liczą sobie nawet 200 zł, a każde wydrukowanie zaproszenie to ok. 10 zł. Jeśli organizujemy większa imprezę jest to po prostu nie opłacalne. Drukarnie, zwłaszcza jeśli potrzebujemy większej ilości, robią rabaty. Oprócz zaproszeń możemy też zamówić koperty ze spersonalizowanym napisem lub grafiką.

Dodatkowo bardzo popularne stają się winietki i menu ustawiane np. na stołach weselnych. Przy okazji zamawiania zaproszeń, możemy też zamówić tego rodzaju dodatki, które postawimy na stołach. Ważne jest również zachowanie stylu. Jeśli decydujemy się na tradycyjne zaproszenia, to lepiej zastosować również tradycyjny styl winietek oraz menu, a także kopert na zaproszenia.