Gdzie stosowane jest ubranie ostrzegawcze?

Pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikowi odzieży, która spełnia szereg wymogów. Oprócz wygody i wytrzymałości odzież musi spełniać także standardy bezpieczeństwa. Ten aspekt jest ważny w wielu zawodach, a ostrzegawcze elementy na odzieży są naszywane w różnych formach. W jaki sposób możliwe jest poprawienie bezpieczeństwa pracownika poprzez dostarczenie mu odzieży odblaskowej?

Odzież ostrzegawcza dla pracowników wielu firm

ubrania ostrzegawczeNajważniejszym aspektem, który warunkuje zwiększanie bezpieczeństwa pracownika na otwartym terenie, jest widzialność. To dlatego ubrania ostrzegawcze mają specjalne elementy, których funkcja odblaskowa może w wielu wypadkach uratować życie pracownikowi. Odblaskowe elementy są widzialne z wielu dziesięciu metrów, co ma ogromne znaczenie dla kierowcy, który porusza się naprzeciw lub równolegle do pracujących ludzi. Niezwykle ważne jest także to, ażeby całe komplety ubrań były odblaskowe, co zapewni kompleksową ochronę pracownika. Dlatego dla osób pracujących na drogach oferuje się nie tylko spodnie odblaskowe na szelkach, ale także koszulki, kurtki czy odzież wierzchnią, zaprojektowaną specjalnie do używania w zimowych warunkach. Oprócz odzieży wierzchniej elementy odblaskowe są umieszczane także na rękawicach, kaskach i czapkach. W wielu wypadkach pracodawca może łączyć odblaskowy charakter elementu z logiem firmy, uzyskując w ten sposób dwie korzyści — promocyjną i ochronną.

Odzież tego typu jest także podzielona na kategorie. Najwyższa kategoria ochrony poprzez zwiększenie widoczności pracownika na drodze przypada osobom, pracującym przy najbardziej ruchliwych drogach i autostradach. Inne dwie kategorie przynależą pracownikom, którzy swoje zadania wykonują na drogach publicznych o mniejszym natężeniu ruchu.