Gdzie można kupić odzież roboczą?

 

Zadaniem pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i w miarę komfortowych warunków zatrudnienia. W zależności od specyfiki wykonywanej działalności wiąże się to z dodatkowymi inwestycjami chociażby w park maszynowy czy środki ochrony indywidualnej. Każdy pracownik powinien być bowiem wyposażony w odzież, która oraz akcesoria zapewniające w miarę bezpieczne wykonywanie poszczególnych czynności.

Jak dobrać bluzę do pracy?

bluza męska roboczaJest to szczególnie ważne w przypadku osób zajmujących się obróbką mechaniczną, gdzie generowane są odpady w postaci chociażby wiórów. Właśnie dlatego w większości przypadków dobrym rozwiązaniem będzie bluza męska robocza, która chroni tors przed wieloma potencjalnymi zagrożeniami. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań oferowanych przez różnych producentów. W trakcie wyboru najbardziej odpowiedniego modelu należy szczególną uwagę zwrócić na rodzaj materiału oraz jego gramaturę. Dodatkowo dobrej jakości bluzy posiadają również wzmocnione szwy czy specjalne nakładki na miejsca najbardziej narażone na przetarcie. Warto wspomnieć, że niektóre bluzy posiadają również udogodnienia natury ergonomicznej. Należy do nich zaliczyć z całą pewnością kiszonkę na komórkę. W trakcie składania zamówienia istotnym zagadnieniem jest również dobór odpowiednich rozmiarów. Zamawiający powinien przede wszystkim wybrać rozmiary, które są najpopularniejsze.

Niemniej jednak należy posiadać na stanie również kilka sztuk mniej popularnych rozmiarów. Jeśli chodzi o koszty to w dużej mierze są one związane z wielkością zamówienia. Im więcej odzieży i środków ochrony indywidualnej zostanie zamówionych u jednego dostawcy tym większy rabat może być przyznany. W ten sposób obniżane są koszty jednostkowe nabycia poszczególnych dóbr. Jak widać obecnie bardzo ważnym zagadnieniem jest bezpieczeństwo pracownika w miejscu zatrudnienia.