gabiony

Gabiony jako uniwersalny typ ogrodzeń

Mieszkam wraz z narzeczonym w dzielnicy domków jednorodzinnych. Jesteśmy dopiero w fazie wykańczania naszego pierwszego własnego mieszkania kupionego na kredyt, jednak już od dawna w nim mieszkamy.

Gabiony od producenta i tłumienie hałasów

gabionyPosesja, jak i cały dom wymagają jeszcze sporo pracy. Skupiliśmy na na wykończeniu domu, uznaliśmy, że ogród i ogrodzenie to sprawa drugorzędna, niewymagające pośpiechu, dlatego też założyliśmy na granicach działki zwykła, najtańszą siatkę. Bardzo szybko okazało się, że była to nietrafiona decyzja, a w jej miejsce zmuszeni byliśmy zamontować ogrodzenie gabionowe. Rozpoczęło się niewinnie – od pożyczenia szklanki cukru czy dwóch jajek – jak u normalnych sąsiadów. Kiedy sytuacja stała się nagminna, a starsza pani była naszym bywalcem dzień w dzień zaczęłam poważnie się irytować. Jej wizyty trwały coraz dłużej, do tego miałam nieustanne wrażenie, że jestem pod obserwacją – zazdroski w jej kuchni falowały energicznie, gdy tylko przekroczyłam próg domu. Później było już tylko gorzej – dźwięk kosiarki co drugi dzień, śmierdzący kompostownik umieszczony tuż pod naszym oknem czy hałdy psich kup przed bramą. Postanowiłam zasięgnąć rady znajomego, który w pierwszej kolejności polecił mi zainwestowanie w nowe ogrodzenie. Odwiedziliśmy kilku producentów – wszyscy zgodnie twierdzili, że najwięcej prywatności, tłumienie hałasu i solidność zapewnią nam gabiony producent. Te rzeczywiście wzbudziły mój entuzjazm – całkowicie przeciwnie niż ich cena. Przyznaję jednak, że cennik był kwestią drugorzędną, dlatego zdesperowani zdecydowaliśmy się na wspomniane gabiony. Kosze gabionowe wypełniliśmy drobnymi kamieniami, by mieć pewność, że nie jesteśmy obserwowani.

Dodatkowo zdecydowaliśmy się na videodomofon. Te zmiany skutecznie zniechęciły naszą sąsiadkę, która przestała nas nękać. Jedyny pozytywny skutek tego przykrego doświadczenia to piękne gabiony na naszym podwórzu.

Więcej informacji na stronie:

http://gabionyogrodzenia.com.pl