Fotografia niemowlęca – czy warto?

 

Fotografowanie dzieci od zawsze było popularne. To uwiecznienie pewnego momentu, kiedy dziecko było jeszcze małym brzdącem, by móc później pokazać mu jak rozkosznym maleństwem był, dlatego wielu rodziców decyduje się na sesje niemowlęce. 

Co warto wiedzieć o fotografii niemowlęcej?

fotografia niemowlęca śląskPrzede wszystkim taka sesja przebiega zupełnie inaczej niż normalnie, bo model jest jeszcze małym szkrabem i właściwie to właśnie pod maleństwo powinno być wszystko dostosowane. Nie należy się przy tym spieszyć – każde dziecko jest inne i w trakcie sesji konieczne jest np. przewinięcie dziecka czy też nakarmienie go i nie ma w tym nic dziwnego, bo mały model wymaga odpowiedniej opieki. Poza tym niemowlę nie będzie pozowało do zdjęć, co jest jak najbardziej logiczne, dlatego każde ujęcie wymaga ułożenia dziecka w odpowiedniej do zdjęcia pozycji, jednak pozycja ta powinna być bezpieczna i wygodna dla dziecka. W czasie trwania takich sesji niezbędny jest czas i cierpliwość, ponieważ w tym przypadku nie należy się spieszyć i dać czas przede wszystkim dziecku. Cierpliwością natomiast powinien odznaczać się fotograf, ale nie może jej zabraknąć również u rodziców – to dzięki temu może udać się dobra fotografia niemowlęca śląsk to miejsce pracy wielu doświadczonych fotografów, którzy będą umieli wykonać sesję jak najbardziej przyjazną dziecku. Taka sesja trwa zazwyczaj od 3 do 4 godzin, a wszystko tak naprawdę zależy od niemowlęcia. Najlepiej też wykonywać podobne zdjęcia mniej więcej dwa tygodnie po urodzeniu. Dlaczego? Ponieważ wtedy niemowlę jest jak najmniej aktywne – dużo śpi i właściwie łatwo ułożyć je w odpowiedniej pozycji i zrobić zdjęcie. Starsze dziecko jest bardziej ruchliwe, co może tak naprawdę wpłynąć na całą sesję.

Zdjęcia są szczególną pamiątką i chyba nie ma osoby, która nie przechowywałaby kilku w jakimś albumie. Dzięki zdjęciom można cofnąć się w jakiś sposób w czasie i powspominać momenty, które bezpowrotnie przeminęły. Takie zdjęcia są szczególnie ważne dla rodziców dorastających dzieci.

Więcej na stronie https://fotopiwnica.pl/