Folia odblaskowa do rowerów

Jestem nauczycielem przyrody w podstawówce. Lubię moją pracę, chociaż lekcje potrafią zabrać ogrom energii, to najlepszym wynagrodzeniem dla mnie, są dobre wyniki ze sprawdzianów. Oznaczają one, że wysiłek wkładany przeze mnie w pracę nie idzie na marne.

Dekoracyjna folia odblaskowa

folie odblaskoweOd jakiegoś czasu myślałem o poszerzeniu moich kwalifikacji i zdecydowałem się na kurs doskonalący, dzięki któremu będę mógł prowadzić zajęcia dla uczniów, którzy będą chcieli uzyskać kartę rowerową. W drugim półroczu bieżącego roku szkolnego rozpocząłem swoje pierwsze zajęcia z zasad ruchu drogowego. Postawiłem na naukę przez zabawę i metodę skojarzeń. Opracowałem swoje autorskie scenariusze zajęć, na których nie ograniczałem się do suchych wykładów. Puszczałem moim uczniom filmy instruktażowe, zrobiłem dla nich puzzle z kartonu ze znakami drogowymi, a nawet ułożyliśmy wspólnie piosenkę o zasadach ruchu drogowego. Żeby dodać moim dzieciakom trochę otuchy przed egzaminem, na ostatnich zajęciach przyniosłem im różnokolorowe samoprzylepne folie odblaskowe, z których mogły powycinać dekoracje na swoje rowery. Dla dziewczynek miałem szablony w kształcie motyli, serduszek i gwiazdek, a dla chłopców, przygotowałem szablony w kształcie ognistych płomieni, samochodów i dinozaurów. W dniu egzaminu wszyscy stawili się na rowerach oklejonych dekoracjami z folii. Większość z nich przeszła egzamin gładko, dwie osoby zdobyły nawet maksymalną ilość punktów. Byłem dumny, że moi podopieczni tak dobrze sobie poradzili, mimo pewnych trudności, wszyscy otrzymali karty rowerowe.

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, zorganizowaliśmy razem z kilkoma innymi nauczycielami, wycieczkę rowerową do lasu, połączoną z ogniskiem. W czasie jazdy śpiewaliśmy razem naszą piosenkę o ruchu drogowym a dekoracje z folii pięknie błyszczały w blasku słońca.