Filtr kieszeniowy w klimatyzacji

Klimatyzator stał się bardzo popularny wśród naszego społeczeństwa. Świetnie się sprawdza podczas upalnych miesięcy gdy chcemy odpocząć od wysokich temperatur. O popularności klimatyzatorów świadczy fakt jak szybko potrafią zniknąć ze sklepowych półek w gorące dni. O wartości klimatyzatora świadczy m.in. filtr powietrza w nim zastosowany.

Klimatyzator z filtrem kieszeniowym

filtry kieszeniowe do klimatyzatoraWłaściwe działanie klimatyzatorów zapewniają odpowiednie filtry. Stanowią one ochronę części mechanicznych urządzenia, które pod wpływem zanieczyszczeń mogą ulec awarii. Są też elementem odpowiadającym za jakość dostarczanego powietrza. Jednym z rozwiązań zapewniającym ochronę i dobrą jakość powietrza są filtry kieszeniowe. Proste w swojej budowie i niezawodne. Konstrukcja filtra kieszeniowego obejmuje ramkę z blachy lub tworzywa oraz kieszenie z materiału filtrującego, którym są różne włókniny. Ilość i wielkość kieszeni może być różna w zależności od stopnia żądanej filtracji. Najlepiej jeśli filtry kieszeniowe do klimatyzatora są w klasie czystości nie niższej niż G4. Zapewni to wyłapanie z powietrza nawet mikroorganizmów osiedlających się na cząsteczkach stałych. Mowa tu o zarodnikach, grzybach i bakteriach. Filtry kieszeniowe cechują się wysokim przepływem powietrza i dużym stopniem zatrzymywania cząstek stałych. Jest więc świetnym narzędziem do wstępnej filtracji w klimatyzatorach. Aby zapewnić optymalną pracę klimatyzatora należy używać filtrów wskazanych przez producenta urządzenia i dokonywać okresowej wymiany również zgodnie z instrukcją.

Na rynku istnieje wiele klimatyzatorów różniących się mocą i dlatego ważne jest by właściwie dopasować filtr kieszeniowy. Producenci dostarczają na rynek filtry kieszeniowe o bardzo szerokim spektrum parametrów tak więc znalezienie odpowiedniego nie będzie problemem. Występują one w wielu wymiarach i kształtach.